Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat wydarzenia

"Uszyj Jasia" dla chorych dzieci, czyli charytatywne szycie poszewek

2019-05-18 ( sobota )
11:00-18:00
Avenida, poziom 1, ul. Matyi 2, Poznań

300 metrów kolorowego materiału, 10 stanowisk do szycia, gorące serca i setki pomocnych rąk - już po raz drugi w CH Avenida odbędzie się charytatywny maraton radosnego szycia, czyli akcja "Uszyj Jasia".  Każdy, kto 18 maja odwiedzi Centrum w godzinach 11:00-18:00 będzie mógł uszyć poszewkę dla najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.
Podczas wydarzenia w Avenidzie szyć może każdy - rodzice z dziećmi, grupy przyjaciół, nastolatkowie czy emeryci. Do dyspozycji będzie 10 stanowisk z profesjonalnymi maszynami do szycia, 300 metrów kolorowego materiału oraz instruktorzy, którzy pokażą i nauczą szycia poszewek.
Uszyte poszewki zostaną przekazane jednemu z oddziałów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Ogromnie się cieszymy, że "Uszyj Jasia" po raz drugi będzie organizowane dla naszego Szpitala. Ta akcja ma wymiar nie tylko materialny, ale przede wszystkim terapeutyczny. Kolorowe poszewki sprawiają, że mali pacjenci lepiej znoszą pobyt w szpitalu, czują się bardziej komfortowo i bezpiecznie - mówi dr Paweł Daszkiewicz, dyrektor szpitala.

Zobacz www.avenidapoznan.com