Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Elżbietą Dzikowską

2017-08-25 ( piątek )
20:00
Letnia Strefa Galerii Malta, Poznań (spotkanie odbywa się w plenerze przed Galerią Malta)

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie ze słynną podróżniczką Elżbietą Dzikowską, która opowie o swoich podróżach, książkach i niezwykłych przygodach, jakie miały miejsce w jej życiu, w przeciągu całej kariery.

Spotanie pt. Ze mną przez świat

Letnia Strefa Galerii Malta, Poznań (spotkanie odbywa się w plenerze pomiędzy budynkiem Galerii Malta a ul. abp. Baraniaka)

Wstęp bezpłatny

Elżbieta Dzikowska - podróżniczka, historyk sztuki, sinolog, autorka artykułów publicystycznych, audycji radiowych i telewizyjnych, operator i reżyser filmów dokumentalnych. Prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny "Pieprz i wanilia", którego współautorem był Tony Halik. Dokument był emitowany na antenie TVP przez ponad 20 lat i liczył ponad 300 odcinków. Z inicjatywy Dzikowskiej powstało Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika w Toruniu, któremu przekazała wiele podróżniczych pamiątek. W latach 1964-1981 pracowała w redakcji Kontynentów. Zwiedziła wówczas całą Amerykę Łacińską. Od połowy lat siedemdziesiątych zaczęła podróżować z mężem Tonym Halikiem. Po jego śmierci zajęła się popularyzacją ciekawych miejsc w Polsce. W 2015 roku Dzikowska wróciła z programem "Pieprz i Wanilia", tym razem na antenie TVN Biznes i Świat.

Autorka książek: "Niełatwo być Indianinem", "Limańskie ABC", "Tropem złota", "Hombre", "Vilacamba - ostatnia stolica Inków", "Czarownicy", "Polacy w sztuce świata", serii książek "Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce".

Spotkanie organizowane jest w ramach PROJEKTU MALTA

_
opr.LT