Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo

Towarzyskie Urbanistów Pogawędki

2017-09-18 ( poniedziałek )
18:00
Cafe Misja, ul. Gołębia 1, Poznań

Temat: Uspokajanie ruchu w centrum Poznania - cele, problemy, dylematy

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Towarzyskie Urbanistów Pogawędki". Naszym gościem będzie członkini Oddziału TUP w Poznaniu - Katarzyna Bolimowska, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Ulica miejska jest przestrzenią publiczną służącą realizacji różnych celów i pełniącą różne funkcje niejednokrotnie sprzeczne ze sobą. Realizacja tych celów oraz funkcji poprzez wykorzystanie narzędzi inżynierii ruchu jest zadaniem niezwykle trudnym, lecz niezbędnym zarówno w świetle dążenia do "równowagi" w transporcie, ale też w świetle aktywizacji i poprawy estetyki przestrzeni.

Bazując na poznańskich doświadczeniach, spróbujemy znaleźć odpowiedź m.in. na następujące pytania: Jak realizować politykę parkingową przy znaczących ograniczeniach przestrzennych i finansowych? Co zaproponowano w ramach poprawy sytuacji związanej z parkowaniem w świetle obecnych przepisów? Czy strefowanie prędkości w zależności od charakteru i funkcji ulic można, czy też należy stosować jako wstęp do rewitalizacji obszaru?

Wstęp wolny!

Zobacz www.cafemisja.pl