Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Marek Goworek

Short talk z Uniwersytetem SWPS: świat graczy

2017-11-07 ( wtorek )
18:00-20:00
Dom Tramwajarza, Słowackiego 19/21, Poznań

Lata 70. to nie tylko zakończenie wojny w Wietnamie, pojawienie się muzyki disco i rozprężenie obyczajów, widoczne choćby w kinie amerykańskim. To także duży rozwój technologii, które wydały na świat konsole do gier. Umożliwiły one człowiekowi podróż do krainy, w której czas spoza gry jest nieliczony, konflikty zbrojne nie przynoszą rzeczywistych ofiar, a w którym prawdziwe znaczenie ma akcja, moje superJa i dostęp do prądu. Po erze Atari, nastąpiła szybko era GameBoya, Pegasusa, PlayStation i Xboxa, a każdy nowy model konsol i masowy dostęp do gier w sieci cieszą się ogromną popularnością, wpędzając niektórych użytkowników w realne uzależnienie.

Na pokaz filmu "I was a winner" oraz dyskusję z Markiem Goworkiem, specjalistą terapii uzależnień, organizatorzy zapraszają 7 listopada w ramach kolejnej edycji cyklu Short Talk z Uniwersytetem SWPS.

Wstęp wolny.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy

SHORT TALK Z UNIWERSYTETEM SWPS Short Talk to wydarzenie, w którym krzyżuje się film i żywa dyskusja, istotne współcześnie tematy z mnogością opinii, wiedza ekspercka z indywidualnymi odczuciami. Starannie wybrany film krótkometrażowy jest pretekstem do spotkania, na które zostają zaproszeni zarówno eksperci, jak i publiczność. Short Talk jest otwartą platformą do dyskusji, w której udział może wziąć każdy. Program powstał jako efekt współpracy Short Waves Festival z Uniwersytetem SWPS. "I WAS A WINNER", REŻ. JONAS ODELL, SZWECJA 2016 Wciągający i poruszający animowany dokument. Schowane za wirtualnymi awatarami, trzy osoby opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z uzależnieniem od gier komputerowych. Bohaterowie malują obraz świata, w którym jednostkowa egzystencja nacechowana jest odosobnieniem i izolacją, choć w ich życiu nie brakuje romantyzmu, zemsty, czy rywalizacji z innymi. Po pokazie zapraszamy na dyskusję z udziałem Marka Goworka, którą poprowadzi dyrektor Short Waves Festival - Szymon Stemplewski.

Prelegent Marek Goworek - pedagog, profilaktyk, certyfikowany specjalista terapii uzależnień (KBds.PN), wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz ekspert w Klinice Uniwersytetu SWPS. Od ponad 10 lat zajmuje się profilaktyką osób zagrożonych społecznie, współpracując w tym obszarze min. Z gminami na terenie Wielkopolski, uczniami, sądami, kuratorami oraz nauczycielami. Od 8 lat jest kierownikiem ds. merytorycznych ośrodka terapii uzależnień w Wielkopolsce, gdzie odpowiada za program placówki oraz nadzór kadry terapeutycznej. Prywatnie pasjonuje się biegami długodystansowymi oraz górami.

Zobacz www.swps.pl/poznan/aktualnosci