x

Spotkanie z Markiem Tomalikiem pt. "Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia".

2017-11-23 ( czwartek )
19:00
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38

Fascynacje piątym kontynentem Marek Tomalik zamknął w bestsellerowej  książce "Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia" oraz onirycznej,  emocjonalnej "Lady Australia". Stanąć na największym klifie świata...  Poczuć za plecami ciepło bezkresnego kontynentu, a przed sobą chłód  oceanu. Zasypiać pod kobaltowym niebem pełnym gwiazd. Przedzierać się  wśród wysokich traw i niekończących się wydm. Słuchać aborygeńskich  mitów i opowieści poszukiwaczy złota. Nie wiedzieć, co zdarzy się jutro.
Podróż przez bezkresne pustynne przestrzenie, pożar w buszu i ośnieżone  stoki, góry Kościuszki i Strzeleckiego, metropolitalne miasta i  aborygeńskie gminy, trzydziestostopniowe upały w dzień i przymrozki w  nocy. Marek Tomalik od ponad ćwierć wieku powraca na walkabout,  aborygeński odpowiednik naszej pielgrzymki - po swoich ścieżkach na  "swojej" ziemi.
Marek Tomalik - podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z
wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ
systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback. Twórca i  organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników "Trzy Żywioły" oraz wielu  innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o  podróżach i muzyce. Stały współpracownik National Geographic i Jazz  Forum. Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników  "Globtroter", przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju "Nastaw uszu".  Zasiadał w jury Travelerów - prestiżowych nagród przyznawanych przez  National Geographic. Dwukrotny laureat Kolosów.

Bilety - 17 zł.

opr.sw

Zobacz www.poznanskipodroznik.pl/