Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Anita Lipnicka - koncert w ramach cyklu Koncertowa Jesień

2017-11-25 ( sobota )
20:00
Collegium Da Vinci - Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

Anita Lipnicka debiutowała w popowym zespole Varius Manx, z którym nagrała dwie płyty, szybko stając się jednym z najbardziej popularnych głosów swojego pokolenia. Łącznie na koncie ma jedenaście albumów sprzedanych w 2 milionach egzemplarzy oraz wiele prestiżowych nagród fonograficznych. W roku 2002 artystka nawiązała współpracę z Johnem Porterem, z którym pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości stworzyli udany duet, cieszący się uznaniem krytyków oraz szerokiej publiczności. Ich pierwszy wspólnie zrealizowany projekt zatytułowany "Nieprzyzwoite piosenki" powstawał przez blisko rok w Londynie. Singiel "Bones of Love" promujący to wydawnictwo błyskawicznie podbił listy przebojów, a płyta zyskała status platynowej i została nagrodzona  między innymi Fryderykiem w kategorii "Najlepszy album roku". W 2009 r. Anita Lipnicka wróciła na scenę z długo wyczekiwanym  solowym projektem. Po raz pierwszy Anita wystąpiła w roli kompozytora i producenta własnego przedsięwzięcia. Album zyskał status złotej płyty oraz został nagrodzony Fryderykiem w kategorii "Poetycka Płyta Roku". W 2012 r. Anita wzięła udział w projekcie "Songs That Make Sense", solowym albumie producenta muzycznego, Macieja Werka. Na płycie znalazł się duet Anity z Markiem Laneganem  "Long Cold Race" oraz "Lula". W roku 2013 roku artystka nagrała kolejną solową płytę zatytułowaną "Vena Amoris". Był to pierwszy od 10 lat album zaśpiewany w języku polskim.

Obecnie artystka pracuje na kolejną solową płytą, której premiera przewidziana jest na jesień tego roku. Po olbrzymim sukcesie singla "Ptasiek", który jesienią 2016 roku przez wiele tygodni nie schodził z czołówki Trójkowej Listy Przebojów, Anita Lipnicka powraca z drugim singlem, zapowiadającym jej nowy album studyjny. Kolejny singiel, "Z miasta" zadebiutował w rozgłośniach 14 lipca. 

"Mimo, że płyta ukaże się dopiero w listopadzie, zależało mi, aby ta piosenka zaistniała już teraz, w lecie.  Jest na nią idealny czas i pora, bo mowa o pragnieniu wyrwania się z cywilizacji, o songu ku czci natury, poczuciu swobody i wolności, jakie daje nam obcowanie z przyrodą. Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie. Spalamy się, zatapiamy w betonie, gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do źródeł" - wyjaśnia artystka.

Muzycznie jest to chyba najbardziej energetyczna kompozycja, w jakiej do tej pory mogliśmy usłyszeć  piosenkarkę. "Z miasta" przywodzi na myśl ducha projektów takich artystów jak Ben Howard czy wczesny Coldplay. W piosence czuć lekkość i powiew świeżego powietrza. Nowością jest również fakt, iż całe wydawnictwo sygnowane jest nazwą Anita Lipnicka & The Hats. " Po raz pierwszy od wielu lat nagrywam płytę w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych - mówi Lipnicka. To, co się na niej wydarzy, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie."

Bilety w ceniach (przedsprzedaż / w dniu koncertu):

  • Parter: rzędy 1A; 1B, 1 - 91 zł / 106 zł
  • Parter: rzędy od 2 do 14 - 80 zł / 95 zł
  • Balkon: B1 i B2 - 91zł / 106zł

_
opr.LT

Bilety dostępne w: