Wydarzenia na planie Pokaż na planie
prace dzieci

Warsztaty fotografii otworkowej dla dzieci - Potworki

2017-12-09 ( sobota )
11:00-15:00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań

Dla dzieci w wieku 7 - 12 lat.

Prowadzenie: Magdalena Ośko, Maciej Bogunia

Potworki to aparaty typu camera obscura, które pomagają oswoić się z fotografią analogową i udowadniają, że nie trzeba mieć drogiego aparatu, aby robić wyjątkowe zdjęcia. Podczas warsztatów uczestnicy wejdą do środka aparatu fotograficznego, skonstruują własny aparat potworkowy z materiałów z odzysku, wykonają nim zdjęcia i samodzielnie wywołają je w miniciemni fotograficznej.

Dzieci i młodzież przekonają się, że wbrew pozorom zrobienie własnego aparatu i wywołanie czarno-białego zdjęcia nie jest takie trudne. Warsztaty mają na celu rozwijanie kreatywności oraz przekazanie praktycznej wiedzy, którą następnie będzie można samodzielnie wykorzystywać w domu. Prowadzący mają bogate doświadczenie w prowadzeniu podobnych warsztatów dla różnych grup wiekowych, w Poznaniu i okolicach.

Magdalena Ośko - fotografka i animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Na co dzień pracuje w Teatrze Wielkim w Poznaniu jako grafik i filmowiec.

Maciej Bogunia - fotograf, grafik. Absolwent fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pasjonat fotografii otworkowej. Swoje prace prezentował m.in. na Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Otworkowej w Jastrzębiu Zdroju, Festiwalu Fotografii Otworkowej Lochkamera w Iserlohn w Niemczech, Biennale Fotografii w Poznaniu.

Informacje / zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl, tel.: 61 852 9501

_
opr.LT

Zobacz www.arsenal.art.pl