Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Daniel Popiałkiewicz

Koncert - Daniel Popiałkiewicz

2018-01-04 ( czwartek )
19:30
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert promujący trzecią autorską płytę uzdolnionego gitarzysty i kompozytora - "Nada"

Daniel Popiałkiewicz to gitarzysta i kompozytor jazzowy, wykładowca, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Laureat wielu międzynarodowych gitarowych konkursów (w tym liczne pierwsze nagrody). Szeroki wachlarz umiejętności zaowocował u niego doświadczeniem na gruncie wielu różnych stylistyk. Od przeszło dziesięciu lat na stałe współpracuje z Łoną i Webberem oraz akordeonistą Marcinem Wyrostkiem. Ponadto ma na koncie współpracę min. z The Globetrotters, Button Huckers, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Auguścik, Kayah, Moniką Borzym, Leną Piękniewską, Piotrem Polkiem. Częsta obecność w studiu i nieustanna na scenie w tak różnych środowiskach zaprocentowały udziałem w zdobyciu wielu Złotych i Platynowych Płyt, Nominacją do Nagrody Fryderyk oraz zagraniem na przeszło czterdziestu Największych Festiwalach w Kraju i za granicą (niejednokrotnie po kilka razy).

W roku 2008 rozpoczął karierę solową. Jego debiutancką płytę prasa opisała jako "jedno z najciekawszych dokonań w obrębie młodego polskiego jazzu imponujące niebywałą dojrzałością" oraz okrzyknęła jako "najnowsze odkrycie jazzowej sceny w Polsce", natomiast Jarosław Śmietana powiedział, że "Popiałkiewicz z dużym wdziękiem i na pełnym luzie udowadnia, że bez wątpienia należy juz do ścisłej czołówki gitarzystów jazzowych w Polsce".

Swoją trzecią, najnowszą płytą pt. "Nada" we wrześniu 2017 roku obronił pracę doktorską pt: "Techniki artykulacyjne gitarzystów rockowych na gruncie muzyki jazzowej". Płyta ta, to nie tylko mocny skład i techniczna wirtuozeria osiągnięta latami drakońskich ćwiczeń. To rzadkie połączenie jazzowego idiomu, rockowego brzmienia i ekspresji oraz szerokiego podejścia do kompozycji inspirowanego polifonią i muzyką klasyczną. Wszystko mocno nasycone słowiańską melodyką. Popiałkiewicz wyznaje, że pisząc muzykę na ten album przyświecała mu idea tworzenia sztuki na najwyższym poziomie, o wysokim stopniu skomplikowania przy jednoczesnym zachowaniu melodyjności pociągającej także przeciętnego słuchacza. Czerpał z różnorodnych zdobyczy historii muzyki przy jednoczesnym uchwyceniu współczesności przez typowe dla niej środki wyrazu.

Na scenie:

  • Daniel Popiałkiewicz - gitara,
  • Paweł Tomaszewski - fortepian, instrumenty klawiszowe,
  • Robert Kubiszyn - bas,
  • Paweł Dobrowolski - perkusja

Bilety w cenach:

  • 30 zł - przedsprzedaż
  • 40 zł - w dniu koncertu

BRAK BILETÓW W CIM!

_
opr.LT, akt.sw