Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Koncert - Arturo Sandoval

2018-02-17 ( sobota )
19:00
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14, Poznań

UWAGA!  Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH KONCERT ZOSTAŁ ODWOŁANY! WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW WKRÓTCE! 

Legenda światowego jazzu Arturo Sandoval. Bez względu na swój wiek jest on nadal w świetnej formie i dalej nagrywa płyty. Jako podstawa tej najnowszej posłużyły kompozycje meksykańskiego romantyka Armando Manazero.

Arturo Sandoval: muzyka, którą śpiewa dusza. Przyszły mistrz urodził się na Kubie, w prowincji Artemisa. Swój talent odkrył jeszcze w dzieciństwie - już w wieku 13 lat młody Arturo doskonalił swoje umiejętności w wiejskim zespole. Po kilku latach ostatecznie przekonał się o swojej miłości do trąbki i jazzu, a wieku szesnastu lat już wykonywał partie w składzie kubańskiej Orkiestry Narodowej wszystkich gwiazd.

Wydaje się, że popularność była mu przeznaczona. Po niedługich występach w składzie grupy muzyk założył własny zespół, a widzowie popłynęli rzeką na jego koncerty, pragnęli słuchać Sandovala za wszelką cenę.

W czym leży tajemnica sukcesu Sandovala? Bez wątpienia, w jego talencie (posiada on unikalną, rozszerzoną skalę gry na trąbce). A także w jego odwadze twórczej - Arturo jest otwarty na eksperymenty. Obok klasyki wykonuje on ognisty jazz latynoski i covery współczesnych piosenek. Muzyk występował na przykład ze znanymi gwiazdami kultury popularnej Alicią Keys i Justinem Timberlake.

Jazzman może pochwalić się wieloma osiągnięciami:
- 19 nominacji do Grammy (w tym 10 zwycięstw);
- 6 nagród Billboard; - statueta Emmy za ścieżkę dźwiękową do filmu "W imię miłości", poświęconego jego własnemu życiu (główną rolę gra Andy Garcia).

Bilety w cenach 129, 179 i 229 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Plakat