Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Terence Blanchard

Terence Blanchard feat. The E-Collective - koncert

2018-02-23 ( piątek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, laureat Emmy i Złotego Globa - Terence Blanchard - po raz pierwszy wystąpi w Poznaniu.
Uczeń słynnego Ellisa Marsalisa, grał m. in. w Big Bandzie Lionela Hamptona, z zespołem Jazz Messengers, Herbie Hancockiem. Jest także autorem muzyki do nagrodzonego Pulitzerem obrazu "Tramwaj zwany pożądaniem" oraz filmów Spike'a Lee "25 godzina", "Malcolm X" i "Plan Doskonały".  (Przeczytaj więcej i posłuchaj filmowej muzyki Blancharda.)

"Breathless" - tytuł najnowszego albumu Blancharda, nawiązuje do śmierci Erica Garnera, który w 2014 roku został obezwładniony przez nowojorską policję i pomimo wielokrotnego powtarzania słów "I can't breathe" ("Nie mogę oddychać"), nie udzielono mu pomocy. Zdarzenie stało się symbolem rasowych nierówności oraz brutalności służb, o którym zrobiło się głośno w całych Stanach Zjednoczonych.

The E-Collective to innowacyjne i niezwykłe podejście do muzyki poprzez odejście od tradycyjnego układu "solista/akompaniament" charakterystycznego dla straight-ahead jazz. Zamiast starych wytycznych pojawia się nowa cecha pozwalająca na ciągłą improwizację każdego z członków zespołu. Każde indywidualne solo jest bardziej wyraziste i wybitne, ale jednocześnie nie przytłacza kolektywnego charakteru muzyki. Z założenia muzyka Terence Blanchard feat. The E-Collective ma za zadanie ukazanie wolnej i szerszej metody improwizacyjnej (podobnej do tej z okresu pracy Milesa Davisa nad Bitches Brew), ale też zmierzającej ku muzyce bardziej zorientowanej na groove i w dużej mierze zaaranżowaną.

Bilety w cenach:

  • 145 zł (I pula - wyprzedane)
  • 185 zł (II pula)
  • 120 zł (wejściówka)

_
opr.sw akt.lt

Bilety dostępne w: