Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Zima w Zamku - spektakl teatralny dla dzieci od 6 lat

2018-02-23 ( piątek )
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

g. 12.10-13.15 - Sala Wielka
KAJTUŚ CZARODZIEJ - Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha

Spektakl wg powieści Janusza Korczaka. Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. To dla niego obce plemię. Za to świat baśni... To jest to! Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem! Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc. Jak wykorzysta daną mu szansę?

Spektakl na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju - historia niegrzeczności, samotności i buntu - poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

Spektakl realizowany jest we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.
Scenariusz: Magda Żarnecka
Reżyseria: Roksana Miner
Scenografia: Mateusz Mirowski
Muzyka: Paweł Sowa
Obsada: Paweł  Kużma, Seweryn Mrożkiewicz, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska

Bilety 10 zł (przedsprzedaż od 29.01.).