x

So Emotional - spektakl Nowego Teatru z Warszawy

2018-03-14 ( środa )
19:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1

Spektakl "So Emotional" w choreografii i wykonaniu Przemka Kamińskiego oraz Marty Ziółek, w dramaturgii Mateusza Szymanówki, wykorzystuje ruch i muzykę do opowieści o ciele i jego zdolności do działania. Performerzy ukryci za białymi teatralnymi maskami zasiedlają obrazy uniesienia, rozpaczy, gniewu i strachu, żeby zbadać historyczne i współczesne formy emocji oraz ich emocjonalność. Na scenie przywołują dzieła sztuki, memy, gify, sceny z filmów i teledysków, przez cały czas towarzysząc sobie jak cień. Teatr jest "maszyną uczuć", wytwarzającą i wprawiającą w ruch afekty, emocje i nastroje. Czy we współczesnym teatrze jest jeszcze miejsce na grupową ekstazę i zbiorową histerię? Choreograficzna dezynwoltura artystów wciąga publiczność we wspólne doświadczanie ulotnej radości zmieszanej z tęsknotą za przeszłością. 

Produkcja Nowy Teatr w Warszawie przy wsparciu Wyszehradzkiego Programu Rezydencji Artystycznych - Sztuki Performatywne, art quarter budapest i Instytutu Adama Mickiewicza.
"Używamy ciała, tańca, współczesnej choreografii do badania i rozbrojenia emocjonalności. Ciało jest medium, w którym najwięcej zostało zapisane. (...) słowo "emocja" pochodzi od łacińskiego e movere, co oznacza "w ruchu", próbowaliśmy ponownie poruszyć te materiały ikonograficzne." - Przemysław Kamiński

Bilety - 25 zł. (normalne) i 15 zł. (ulgowe)

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.nowyteatr.org/pl