Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Dzień Wody

2018-03-22 ( czwartek )
09:00-15:00
Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, ul. Piątkowska 94, sala 111, Poznań

Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 ustanowiło 22 marca Światowym Dniem Wody. W ten sposób chciano zwrócić uwagę na fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu już po raz czwarty przyłącza się do obchodów tego święta.

Tegoroczne wydarzenie pod hasłem "Natura dla wody" ma charakter platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między nauką i praktyką. W tym dniu prowadzone będą dyskusje poświęcone gospodarowaniu zasobami wodnymi oraz prowadzonym badaniom na Wydziale w tym obszarze.

Obchody Dnia mają służyć kształtowaniu świadomości społecznej na temat odpowiedniego gospodarowania zasobami wodnymi - mówi dr inż. Joanna Wicher-Dysarz z Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UPP - Chcemy także zainspirować otoczenie do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami wody.

Światowy Dzień Wody pod hasłem "Natura dla wody" i patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dra hab. Jana Pikula odbędzie się 22 marca br., w godz. 9.00 - 15.00 w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, ul. Piątkowska 94, sala 111.

Program

Załącznik