Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Prelekcja w parku Starego Browaru

"Puszcza Karpacka - bogactwo przyrodnicze, ochrona i zagrożenia"

2018-08-04 ( sobota )
13:00-15:00
Park Starego Browaru

4 sierpnia w godzinach 13:00-15:00 w parku Starego Browaru powstanie specjalna strefa edukacyjna, gdzie ekspert WWF Polska Piotr Chmielewski, przedstawi różnorodność świata zwierząt i roślin w regionie Puszczy Karpackiej. Wszystko to w kontekście starań WWF o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego. Uczestnicy wykładu będą mieli także okazję zapoznać się z działaniami Fundacji WWF Polska na rzecz ochrony Puszczy Karpackiej, a także z aktualnymi zagrożeniami dla jej bogactwa przyrodniczego.

Dodatkową atrakcją będzie również gra ekologiczna o nazwie "sieć powiązań", która pozwoli wszystkim uczestnikom dowiedzieć się jeszcze więcej na temat współzależności organizmów w środowisku przyrodniczym.

Poruszony temat jeszcze bardziej przybliży temat zagrożonych gatunków chrząszczy, które do końca sierpnia można oglądać w wersji makro w parku Starego Browaru.

Przez całe lato, w parku Starego Browaru można podziwiać i "dotykać" powiększonych wersji chrząszczy, które objęte są ścisłą ochroną gatunkową i występują w rejonie Puszczy Karpackiej. Projekt to efekt współpracy z Fundacją WWF Polska, wspierający akcję "Ratujmy Serce Karpat".

Wstęp wolny.

Zobacz www.starybrowar5050.com