Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Park (ing) Day Poznań 2018

2018-09-15 ( sobota )
10:00-22:00
różne lokalizacje w Poznaniu

Szósta edycja Park (ing) Day Poznań - ulicznego święta w mieście, podczas którego parkingi zmieniają się w kawiarnie, czytelnie, zielone ogródki, kino czy sale koncertowe. W podziemiach parkingu na placu Wolności - wieczorne kino i koncerty m.in. z utworami Maanamu. Od 2005 roku, na jeden dzień, mieszkańcy miast na całym świecie zmieniają miejsca parkingowe w przestrzeń aktywności sąsiedzkiej. W Poznaniu kilkadziesiąt knajpek, kawiarni czy cukierni włączy się we wspólne świętowanie. Przed witrynami wystawią stoliki, krzesła i doniczki z zielenią̨. Dobra ulica to miejsce pełne życia. Razem z restauratorami, barmankami, aktywistami i animatorkami kultury uczestnicy wydarzenia będą zmieniali miejsca parkingowe w ogródki do siedzenia, jedzenia, picia, rozmów - podkreślając ich kulturalno-towarzyską funkcję. W Park (ing) Day wezmą udział także lokale z własnymi ogródkami - ambasadorzy akcji z Wildy - zaangażowanie w poprzednie edycje otworzyło je na uliczne funkcjonowanie. W akcję włącza się także m.in. Kino w Bramie 46, Bękarty.
Organizatorzy nie zapominają o potrzebie parkowania w mieście, ponownie zwracają szczególną uwagę na zalety parkingów podziemnych i buforowych. Tradycją już stało się zejście na finał do miejskich podziemi. W tym roku na poziomie -3 parkingu pod placem Wolności AUTO-PARK film i koncerty. Zobaczyć będzie można "Urodzonych morderców" z 1994 roku w reżyserii Olivera Stone'a, na podstawie scenariusza Quentina Tarantino. To kontrowersyjne kino drogi, w którym para kochanków dokonuje brutalnych morderstw na przypadkowo spotkanych, niewinnych ludziach - wszystko śledzą i relacjonują media. Posłuchać też wyjątkowych aranżacji Maanamu podczas muzycznego performansu Grzegorza Krzyśko "Plac zabaw" - miłosnej historii opowiedzianej piosenkami Kory. Występ jest jednocześnie hołdem złożonym największej ikonie polskiej muzyki rockowej. Grzegorz Krzyśko tworzy wraz z Pawłem Zimmermanem elektroniczny duet GRETA, którego debiutancki album wybrzmi sobotniej nocy w podziemiach parkingu Auto-Park. Materiał promuje utwór "Mów mi tak" z teledyskiem autorstwa Łukasza Jankowskiego.

Akcja odbywa się w ramach organizowanego przez Miasto Poznań Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Inicjatorem akcji jest Festiwal Malta. Partnerem wydarzenia jest Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. Wydarzenie finansowane jest ze środków Urzędu Miasta Poznania.

Wstęp bezpłatny.

Zobacz www.facebook.com/events/1668063756638055/