x

Fish /Marillion/ - koncert

2018-10-15 ( poniedziałek )
20:00
MTP, Pawilon nr 2, ul. Głogowska 14

Fish, szkocki drwal, współtwórca sukcesów Marillion, wystąpi w Poznaniu. Jest kompozytorem, autorem tekstów i aktorem, od dwóch dekad odnoszącym solowe sukcesy na scenach całego świata. 
Derek William Dick urodzony 25 kwietnia 1958 roku w Delkeith w Szkocji, gdzie mieszka do dzisiaj. Studiował leśnictwo, był drwalem, ale karierę zrobił jako rockman. Zaczynał od śpiewania cudzych przebojów w popularnych cover-bandach, by w 1980 roku z ogłoszenia trafić do grupy Marillion. Jako obdarzony aktorskimi zdolnościami wokalista, autor niebanalnych tekstów i zdolny kompozytor, w krótkim czasie stał się wiodącą postacią tej formacji. Nagrał z nimi 9 dużych płyt (m.in. "Script for a Jester's Tear", "Fugazi", "Misplaced Childhood", "Clutching at Straws"), na których znalazły się m.in. przeboje tej miary co: "Garden Party", "Levender", "Incommunicado", a przede wszystkim "Kayleigh". W 1987 roku po raz pierwszy gościł w Polsce a w rok później opuścił zespół, zarzucając kolegom konformizm i dążenie do komercji. 
Jego pierwszy solowy album nie przyniósł spodziewanego sukcesu, więc pozwał swego globalnego wydawcę (EMI) do sądu i... wygrał. Kolejne solowe płyty, których ma już na swym koncie ponad 20, były różnie przyjmowane przez krytyków i publiczność, co w niczym nie zachwiało jego mocnej pozycji na światowym rynku, gdzie FISH postrzegany jest jako charyzmatyczny, niezależny i nieco neurotyczny artysta. Osobnym rozdziałem w jego życiorysie jest kariera filmowa. Zagrał w siedmiu pełnometrażowych obrazach (m.in. "The Jacket", "Rebus - Black &Blue", "Chasing The Deer" i "Zorro") oraz dwóch serialach, zbierając bardzo pochlebne recenzje. FISH wielokrotnie występował w Polsce.

Bilety - 120zł. do 30.06, 145zł. do 30.09 i 170 zł. od 01.10.2018 r.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.ranus.pl/koncert.html