Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

POGRAJKI - rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania

2018-11-18 ( niedziela )
11:00
Brama Poznania ICHOT, ul. Gdańska 2, Poznań

Cykl koncertów interaktywnych, w ramach których uczestnicy poznają bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski - przyjrzą się lokalnym tradycjom różnych części regionu - tak, aby poznać je oraz ucieszyć się różnorodnością Wielkopolski.

Podczas Pograjek uczestnicy poznają polskie tradycje związane z ważnymi momentami roku - będą mieli okazję doświadczyć, czym jest kolędowanie zimowe, rozpoczynające czas świętowania Bożego Narodzenia, oraz wiosenne, witające wiosnę wraz ze świętami Wielkiej Nocy. Będą to również spotkania skupione wokół tradycji miejskich - nawiązując do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości - słuchacze poznają brzmienie polskiej muzyki tamtych czasów. Nie zabraknie Poznania i jego lokalnych tradycji, które przemierzane zostaną muzycznymi i śpiewającymi ścieżkami.

Celem koncertów jest edukacja dzieci i rodziców w zakresie niematerialnego dziedzictwa kulturowego własnego regionu (Wielkopolska i jej subregiony: Biskupizna, Region Kozła, Ziemia Kaliska), a zatem budowanie w odbiorcach tożsamości kulturowej oraz wsparcie procesu edukacji regionalnej, jak również podjęcie tematyki tradycji Polski. W trakcie koncertów interaktywnych dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych.  Organizatorzy stawiają na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą tradycyjną - będzie to szansa być zarówno odbiorcą, jak i jej uczestnikiem.
Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godz. 11:00.

18.11 - Muzyka niepodległej Polski
Słuchacze usłyszą, jak brzmiała polska muzyka 100 lat temu. W związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Organizatorzy zapraszają na specjalny program, w którym przypomną brzmienie polskiej muzyki sprzed 100 lat, świętując wspólnie z dziećmi i młodzieżą to wyjątkowo ważne wydarzenie. Wraz z instrumentami charakterystycznymi dla brzmienia epoki, uczestnicy przeniosą się do czasów przedwojennych melodii i piosenek.

Na koncerty obowiązują bilety:

  • 10zł / osoba,
  • 7zł / osoba - zniżka Karta Rodziny Dużej.
  • Dzieci do lat trzech bezpłatnie.

Wiek uczestników bez ograniczeń.

_

Kolejne spotkanie w ramach cyklu:

  • 9.12, niedziela, godz. 11:00 Muzyka Biskupizny. Koncert połączony w poznańską premierą płyty "Lala gąski na gałązki - dziecięce tradycje muzyczne Biskupizny" oraz spotkaniem z twórcami.

_
opr.LT

Baner