Wydarzenia na planie Pokaż na planie
budowa drewnianych zabawek

Drewniane zabawki - warsztaty rodzinne

2019-01-12 ( sobota )
11:00-13:00
Galeria Miejska Arsenał, ul. Stary Rynek 6, Poznań

Zajęcia dla dzieci w wieku 5 - 10 lat wraz z opiekunami. Wstęp wolny. Informacje/zapisy: sekretariat@arsenal.art.pl;  tel.: 61 852 9501.

Celem zajęć jest wspólna zabawa opiekunów i dzieci, w trakcie której powstaną zabawki z drewna. Misją warsztatów jest  pokazanie dzieciom, że do zabawy mogą posłużyć bardzo proste materiały, których na dodatek nie trzeba kupować. Zabawki będą budować z drewna pozyskanego ze starych  mebli i gałęzi, a do ozdoby posłużą części odzieży, sznurki, paski itp. Dzieci będą miały możliwość zapoznać się z takimi narzędziami, jak: młotek, piła, wiertarka ręczna, tarnik, papier ścierny.  

Czas trwania: 120 minut. Prowadzenie: Tomek Kaszany 

O prowadzącym:
Tomek Kaszany - znany jako Tomek Stolarz z lasu, miłośnik ekologii, entuzjasta re- i upcyklingu, stolarz z zamiłowania i wykształcenia, propagator survivalu. Organizator warsztatów stolarskich dla dzieci i dorosłych oraz rodzinnych wypadów do lasu. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, wychowywanych w bliskości z przyrodą. Sam będąc w duchu ciągle dzieckiem, najlepiej czuje się na biwakach i warsztatach, w trakcie których propaguje naukę pracy przez twórcze i rozwojowe zabawy z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi i materiałów. Jako "wieczny poszukiwacz z ADHD" zdobywał życiowe doświadczenie m.in. jako menadżer, korepetytor, opiekun dzieci i instruktor.