Wydarzenia na planie Pokaż na planie
oznakowany van z załogą

Testowanie na HIV

2019-07-06 ( sobota )
11:00-20:00
KontenerART przy ul. Ewangelickiej, Poznań

W sobotę, 6 lipca, podczas Poznań Pride Week będzie można przebadać się w kierunku zakażenia HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową w specjalnie oznakowanym vanie. Udostępniona też będzie nowość w Polsce: możliwość rejestracji swojego numeru w systemie SMS-owym automatycznie przypominającym o wykonaniu testu na HIV co 3, 6 lub 12 miesięcy.

W Starym Korycie Warty, obok Kontener Art., certyfikowani przez Krajowe Centrum ds. AIDS doradcy SK AIDS będą edukować na temat HIV oraz zachęcać do zrobienia szybkiego testu - na miejscu, na podstawie próbki krwi z palca.

Znaczenie testowania w kierunku HIV jest nie do przecenienia. Wbrew niektórym opiniom nie pokonaliśmy jeszcze tej epidemii. Liczba osób HIV+ nieustannie rośnie. W Polsce dziennie o zakażeniu dowiadują się średnio 3-4 osoby. Wielu innych żyje w nieświadomości, nie poddaje się terapii, może zakazić partnerów i ryzykuje AIDS.

Akcja prowadzona jest w ramach kampanii Społecznego Komitetu ds. AIDS "Społeczność MSM się testuje" finansowanej z grantu przekazanego przez Gilead Sciences w konkursie Pozytywnie Otwarci.

Zobacz pozytywnieotwarci.pl/index2.html