Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo Laboratorium

Dzień Najmłodszego Odkrywcy

2019-07-20 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny ul. Rubież 46, Poznań

Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólne odkrywanie świata nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed uczestnikami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 lipca.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowany został program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

  • Experymentarium: Chemiczne rewolucje dla Najmłodszych Nadszedł czas na rewolucje! Chemiczne rewolucje, czyli eksperyment chemiczny w kuchni. Laboratorium zmienia się w domową kuchnię, a najmłodsi odkrywcy będą dziś kucharzami. Zadaniem uczestników będzie z produktów dostępnych w każdej kuchni przygotować plastyczną masę, domowy wskaźnik pH, a także sprawdzić, co kryje w sobie kolorowy pisak.
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań.

Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2. Godzina rozpoczęcia: 10:00 Czas trwania: 2h.

Bilety: na stronie Organizatora.

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/