Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia ze zdjęciem dziewczynki trzymającej poduszkę

Poducha od serca - Uszyj Jasia w Avenidzie

2019-11-09 ( sobota )
11:00-18:00
CH Avenida, ul. Matyi 2, Poznań

Organizatorzy zapraszają na charytatywny maraton radosnego szycia, czyli akcję "Uszyj Jasia".

Uczestnicy będą szyć poszewki na poduszki dla najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. Szyć może każdy - do dyspozycji będzie kilkaset metrów kolorowego materiału oraz instruktorzy, którzy pokażą i nauczą, jak uszyć poszewkę.
Pierwsze szycie poszewek w ramach "Uszyj Jasia" odbyło się w 2013 roku. Wtedy to młoda mama Natalia Bielawska, po kilku dniach pobytu w szpitalu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała, dlaczego? Odpowiedź była banalna - skończyły się. Mama, długo nie myśląc, powiedziała: "No to uszyję". I tak to się zaczęło. Szacuje się, że do tej pory w całej Polsce w ramach akcji uszyto prawie 15 000 poszewek.
W Avenidzie to już druga edycja! Ostatnio przy 10 stanowiskach przez 7 godzin uszyto 271 kolorowych poszewek. Czy w tym roku będzie ich więcej? Na pewno dzięki Waszej pomocy.
Uszyte poszewki zostaną przekazane jednemu z oddziałów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.
Akcja "Uszyj Jasia" odbędzie się w sobotę 9 listopada pomiędzy Lulu Cafe a Peek & Cloppenburg (poziom 1) w godzinach 11:00-18:00.

Zobacz www.facebook.com/events/767955680371610/