Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Spektakl - Wiera Gra

2020-01-31 ( piątek )
19:00
Sala czarna, Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

"Wiera Gra" to druga koprodukcja wrocławskiego Kolektywu Kobietostan i żeńskiej grupy teatralnej Impro z Zakładu Karnego w Krzywańcu. Spektakl opowiada tragiczną historię jednej z największych żydowskich śpiewaczek - oskarżonej o współpracę z nazistami, okrzykniętej kolaborantką i unicestwionej za życia Wiery Gran. Jej historia jest dla zespołu opowieścią o znaczeniu prawdy i o cenie przeżycia, o społecznym piętnie i nieustannej walce o tożsamość. Grą o samo życie. 

Spektakl "Wiera Gra" otrzymał wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej za "brawurowe zmierzenie się z niezmiernie trudnym tematem i zbudowanie wyrazistych postaci", nagrodę specjalną od Teatru Ósmego Dnia oraz wyróżnienie dla reżyserki spektaklu Agnieszka Bresler za "wniesienie nowej jakości artystycznej do twórczości teatralnej praktykowanej w więzieniu".  

Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Bresler 

  • W oparciu o "Bądź moim Bogiem" Remigiusza Grzeli, "Oskarżoną: Wierę Gran" Agaty Tuszyńskiej, "Sztafetę oszczerców" Wiery Gran oraz "Wierę. Dramat w sześciu obrazach" Agaty Tuszyńskiej i Jerzego Żurka

Bilety w cenie 20/15 zł (normalny/ulgowy).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: