Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo: kolorowe litery PPNT

Naukowy survival - wstęp do nocnego survivalu! - UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE!

2020-03-21 ( sobota )
19:00
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Ze ztrony Organizatora:

"OŚWIADCZENIE

W związku z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Urzędu Miasta Poznania, Zarząd PPNT podjął decyzję o przyłączeniu się do działań profilaktycznych w związku z występującym w Polsce koronawirusem (COVID-19) i zamknięciu Laboratorium Wyobraźni PPNT do piątku, 27 marca. Niniejsza decyzja podyktowana jest troską zarówno o Gości, jak i o Pracowników Laboratorium Wyobraźni PPNT.

Grupy zorganizowane zostaną poinformowane o anulowaniu wizyty telefonicznie lub mailowo. Natomiast klienci indywidualni otrzymają informację mailową oraz zwrot środków za bilety kupione za pośrednictwem strony internetowej Laboratorium Wyobraźni PPNT. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni."

_

Po godzinach... Laboratorium Wyobraźni dla dorosłych: Naukowy survival - wstęp do nocnego survivalu! Na survivalową wyprawę zaprasza dr inż. Tomasz Zgoła z Laboratorium Wyobraźni PPNT. Homo sapiens - gatunek świetnie przystosowany do funkcjonowania w porze dziennej, w nocy chowający się w swoich bezpiecznych jaskiniach mieszkań lub oświetlonych miastach. Nie da się ukryć, że w kompletnych ciemnościach radzimy sobie co najmniej słabo. Ze względu na ograniczenia naszych zmysłów to właśnie noc w każdym kręgu kulturowym jest postrzegana jako pora demonów i wszelkich innych strachów. Czy noc jest rzeczywiście taka groźna? Czy nie da się jej oswoić bez pomocy światła? Organizatorzy zapraszają na spotkanie z naszymi odwiecznymi lękami. W trakcie nocnych zajęć survivalowych będzie mozna sprawdzić, na ile te strachy podyktowane są realnymi zagrożeniami. Dowiesz się jak poradzić sobie w lesie offline: bez smartfona, latarki czy kompasu. Będzie trochę adrenaliny, ale uczestnicy skupią się przede wszystkim na chłodnej naukowej analizie sytuacji kryzysowej rozłożonej na czynniki pierwsze w kontrolowanych warunkach.

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe

Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B2), a następnie w okolicy terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Termin: sobota, 21 marca

Godzina rozpoczęcia: 19:00

Czas trwania: 2h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=24&data=2020-03-21

Zajęcia dedykowane dla osób od 16. roku życia.

Ważne! Należy pamiętać o dostosowaniu stroju do warunków pogodowych. Wskazane jest ubranie na klasyczną "cebulkę" i wygodne buty.

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/