Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Tarcza herbowa z wpisanymi dwoma kluczami. Przed tarczą szarfa z napisem "PoPoznaniu.pl".

Zielone centrum - bezpłatne spacery z przewodnikiem PoPoznaniu.pl

2021-08-27 ( piątek )
18:00
Początek przy wejściu do Parku Chopina od strony ul. Wrocławskiej

Poznań często określa się mianem "zielonego miasta". I rzeczywiście stolicę Wielkopolski tworzy nie tylko cegła, beton i stal, ale również duże połacie terenów miejskiej zieleni, będące jej wyróżnikiem. Otaczające nas rośliny pozwalają nie tylko złapać oddech w "miejskiej dżungli", ale są także ważnym dopełnieniem wizerunku miasta, zapobiegając jego przekształceniu w "betonową pustynię". Uczestnicy wycieczki poznają nie tylko unikatowy układ zieleni Poznania, ale także przyrodnicze i kulturowe walory miejskich parków.

_

Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl zaprasza na wycieczkowe zakończenie wakacji: akcję PoPoznańskie Lofry. Na ostatni tydzień sierpnia przygotowano 7 spacerów, które będą odbywać się codziennie.

Kolejne spacery w ramach cyklu:

_

Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.
Przypominamy, że spacery odbywają się w czasie stanu epidemii. W celu zapewnienia komfortu wszystkim uczestnikom spaceru zadbajmy o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mamy kontaktu na co dzień. Prosimy też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w przypadku pojawienia się objawów infekcji.

Załącznik