Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Mężczyzna w rękawiczkach, słuchawkach i głośnikiem na czole.

Claire Croizé i Etienne Guilloteau: Pole Reports from Space - premiera spektaklu

2019-09-28 ( sobota )
19:00
Stary Browar, Studio Słodownia +3, ul. Półwiejska 42

W spektaklu  Pole Reports from Space dźwięki kultowego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia przyprawione zostają smakiem oldskulowej radzieckiej science fiction, która w l. 80. XX w. wykorzystywała muzykę  SEPR jako ścieżkę dźwiękową swoich filmów. Dwie tancerki, Justyna Kalbarczyk i Krystyna Lama Szydłowska, wkraczają odważnie w futurystyczny krajobraz inspirowany tym muzycznym dziedzictwem. Niczym kosmonautki dryfujące w przestrzeni, czy też duchy uwięzione za ścianą, desperacko próbują się komunikować. Pole Reports from Space zaprasza nas  do wspólnych  ćwiczeń  w kodowaniu i dekodowaniu ich wiadomości:  abstrakcyjne z pozoru gesty i dźwięki stopniowo odkrywają przed nami swoje zakorzenienie w  analogowym świecie; formy i treści ścierają się.

Choreografia belgijskiego duetu Claire Croizé i Etienne Guilloteau czerpie garściami zarówno  z samej muzyki , jak i historii SEPR -  odizolowanego za żelazną kurtyną i działającego tuż pod nosem  komunistycznej cenzury pionierskiego centrum wizjonerskiej muzyki elektronicznej z ukrytym wywrotowym przekazem. Artyści odsłaniają przed nami  wizję przyszłości ujrzaną bezpośrednio w przeszłości -  jednocześnie utopijną i nostalgiczną. Wizję utkaną z marzeń o podróży do odległych światów, nie mogącą jednak przewidzieć tego, co stanie się ze światem, w którym sami żyjemy.  Choć gdybyśmy tylko słuchali, pewnego dnia moglibyśmy odebrać wiadomość...

Spektakl w koprodukcji z Art Stations Foundation powstał na zamówienie  Instytutu Adama Mickiewicza (IAM) w ramach programu Niepodłegła 2017-22. 

Bilety - 25 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz https://www.artstationsfoundation5050.com/