Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia.

Staromiejskie Koncerty Organowe - Radosław Kuliberda

11.07.2024
19:30

Program:

- Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Preludium i fuga e-moll BWV 548,
- Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Schmücke dich, o liebe Seele BWV 654,
- Julius Reubke (1834-1858) - Sonata organowa c-moll (Psalm 94.)

I. Grave - Larghetto
II. Allegro con fuoco
III. Adagio - Lento
IV. Allegro - Allegro assai

Radosław Kuliberda -

Doktor sztuk muzycznych. Naukę gry na organach rozpoczął w 2005 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach, pod kierunkiem mgr Beaty Kępińskiej. W latach 2008-2012 kształcił się w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku, gdzie lekcji gry na organach udzielała mu mgr Agnieszka Wrocławska‑Wieczorek.  W roku 2017 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie organów prof. dr hab. Ireny Wisełki-Cieślar oraz dra hab. Krzysztofa Urbaniaka. W latach 2017-2020 kontynuował naukę w ramach studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Łodzi, pod kierunkiem dra hab. Krzysztofa Urbaniaka.

Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie gry na organach poszerzał uczestnicząc w licznych kursach i seminariach organowych, prowadzonych m.in. przez takich artystów, jak: Wolfgang Zerer, Martin Sander, Christoph Bossert, Pieter van Dijk, François Espinasse, Jesper Bøje Christensen, Matthias Havinga, David Franke, Martin Rost, Miquel Bennassar. W 2016 roku w ramach programu Erasmus studiował w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie organów prof. Pietera van Dijka oraz w klasie klawesynu i klawikordu prof. Menno van Delfta. Jest laureatem I miejsca na VIII Białostockim Festiwalu Młodych Organistów (Białystok, 2011) oraz  I miejsca na IV Regionalnych Spotkaniach Organowych (Łódź, 2011). Otrzymał także wyróżnienie na V Międzyszkolnym Konkursie Organowym (Olsztyn, 2011). W roku 2013 uzyskał II miejsce (ex aequo, pierwszego nie przyznano) na Konkursie Improwizacji Organowej w ramach XXVII Legnickiego Conversatorium Organowego (Legnica, 2013). Jest także Finalistą III Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego (Łódź, 2014).

Koncertuje w kraju i za granicą. Wykonuje klasyczną muzykę organową wszystkich epok i większości głównych ośrodków jej powstawania, dokonuje transkrypcji muzyki filmowej, jednak największą estymą darzy kompozycje powstałe w XIX i XX wieku na terenie Niemiec. Współpracuje z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Organów, Muzyki Kościelnej, Klawesynu i Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na stanowisku pierwszego organisty kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Mateusza w Łodzi.

WSTĘP WOLNY

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary www.farapoznanska.pl
Wsparcie finansowe ENEA Operator
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera