Na grafice plakat wydarzenia.

Święto chusty ludowej - wystawa w Bibliotece Raczyńskich

05.07 – 20.07.2024

Fundacja Art Cluser we współpracy z Biblioteką Raczyńskich serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - "Święto Chusty Ludowej". 5.07 - spotkanie rozpocznie prelekcja o wiązaniu chust wraz z instrukcją pokazową, potem wystąpi chór "Jesteśmy z Ukrainy", a następnie odbędzie się pokaz tradycyjnych technik haftu białoruskiego. Ok. 18.30 w Galerii Atanazego odbędzie się otwarcie wystawy. "Święto Chusty Ludowej" jest ważne dla komunikacji i wzajemnego zrozumienia między Polakami i narodami Europy Wschodniej. Jest to święto różnorodności kulturowej, podczas którego różne społeczności mogą wymieniać się doświadczeniami, tradycjami i pomysłami poprzez sztukę, muzykę i rzemiosło. Pomaga wzmocnić więzi między narodami i promuje postrzeganie różnorodności jako wartości.

Wystawie towarzyszą oprowadzania kuratorskie:

12 lipca, 15:00 - Białoruski haft. Tradycja, historia, współczesny rozwój. Spotkanie z rzemieślniczką. Pokaz haftu. Opowieść o projekcie " Święto chusty ludowej".

19 lipca, 15:00 - oprowadzanie kuratorskie na temat kolekcjonowania tradycyjnych strojów, w tym chust. Opowieść o projekcie " Święto chusty ludowej". 

opr.sw

Zobacz www.bracz.edu.pl/