Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Laptop na stole, obok słuchawki, kartki, tablet, pisaki.

Fajna Akademia - bezpłatne warsztaty z cyfrowych narzędzi dla dzieci - online

2020-05-09 ( sobota )
Allegro, Grunwaldzka 182/196, Poznań, online

Kto powiedział, że odrabianie lekcji i uczenie się, ma być nudne? Czas pandemii to doskonała okazja, żeby w kreatywny sposób pokazać młodym ludziom, jak wykorzystując nowe technologie, mogą uczynić swoją naukę ciekawszą. Fundacja CoderDojo Polska we współpracy z T-Mobile Polska ruszyła z projektem Fajnej Akademii - są to bezpłatne zajęcia online dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz ich rodziców.

Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w ramach Fajnej Akademii umożliwia dzieciom poznanie innowacyjnych i niezwykle pożytecznych umiejętności przydatnych w edukacji, a także spędzenie czasu z rodzicami w wartościowy sposób. To również doskonały sposób na kontakt z innymi uczestnikami zajęć, którego tak bardzo brakuje teraz najmłodszym. Pierwsze warsztaty okazały się ogromnym sukcesem, a pozytywne opinie dzieci i rodziców pokazują, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna.

Motywem przewodnim całego cyklu Fajnej Akademii są cyfrowe narzędzia do uczenia się. Prowadzący stawiają na przekazywanie wiedzy poprzez zabawę oraz aktywne uczestnictwo w projekcie.

- Dziecko, które dostaje ze szkoły zadanie nauczenia się kilkudziesięciu słówek z języka obcego, stoi przed trudnym wyzwaniem. Nie ma przecież lekcji, na której można wspólnie z nauczycielem i rówieśnikami "przerobić" temat. Jak ma sobie z tym wyzwaniem poradzić uczeń i jak może pomóc mu rodzic, który słówek uczył się prawdopodobnie dwie dekady temu z fiszek? Czy ten sposób się sprawdzi? Ależ oczywiście! Pokaż swojemu dziecku fiszki, a my pokażemy, jak zrobić je w wersji cyfrowej, w narzędziu, które może bardziej przemawiać do młodego pokolenia niż papierowe karteczki - mówi Joanna Pawlak, Prezes Fundacji CoderDojo.

Na warsztatach na najmłodszych czeka też zaproszenie do interaktywnego głosowania, zabawa w kalambury, czy nauka korzystania, jak korzystać z ciekawych i bezpłatnych programów graficznych, które zrozumie i wykorzysta swobodnie nawet ośmiolatek.

Podczas warsztatów uczestnicy dyskutują, wspólnie rozwiązują zadania, zadają sobie zagadki, uczą się od siebie nawzajem. To dobra droga do zdobycia kompetencji umożliwiających kreatywne wykorzystywanie nowych technologii w edukacji.

Szeroki zakres tematyczny warsztatów online pokazuje, jakie morze możliwości kryje się za ekranem komputera. Nowe technologie, które są teraz na wyciągnięcie ręki, nawet dla tych najmłodszych użytkowników, wymagają jednakże odpowiedzialnego i mądrego korzystania z dostępnych aplikacji i narzędzi.

Zapisy prowadzone są za pomocą formularza pod linkiem: https://coderdojo.org.pl/projekty/fajna-akademia/. Uczestnicy zajęć otrzymają na skrzynki mailowe instrukcje do zalogowania się na warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego podczas zapisów, należy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chce się uczestniczyć w tym warsztacie. Drugie spotkanie online odbędzie się już w najbliższą sobotę 9 maja o godzinie 10.00.

Zobacz www.coderdojo.org.pl/