Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Przez otwarte drzwi widać fragment odnawianego pokoju. Na ścianach zabytkowa boazeria, żyrandol jest owinięty folią ochronną, a na podłodze stoją dwa krzesła, lampa i sporo kabli.

Zamekonline - Zamek od nowa - Fotografie - Maciej Kaczyński

2021-01-21 ( czwartek ) – 2021-03-31 ( środa )
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań, online

Wycieczka Wirtualna po wystawie
Możecie zwiedzić wystawę wirtualnie! Link jest dostępny na stronie CK Zamek

W latach 2018-2020 w zachodniej części dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu toczyły się intensywne prace przy renowacji i konserwacji jego zabytkowych przestrzeni. Dobrze znane pomieszczenia Zachodniego Skrzydła odzyskały wygląd zgodny z ich kształtem z lat czterdziestych XX wieku. Renowacja stanowiła również okazję przyjrzenia się niedostępnemu na co dzień i nieco tajemniczemu procesowi konserwacji drewna, kamienia, metalu. Wystawa pozwala spojrzeć na różne etapy prac, ludzi, którzy je wykonywali i niezwykłe zamkowe wnętrza.

Projekt "Konserwacja reprezentacyjnych wnętrz zachodniej części dawnego Zamku Cesarskiego w Poznaniu i ich adaptacja celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego" zrealizowany został dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, priorytet VIII "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury".

Fotografie Macieja Kaczyńskiego

Zobacz www.ckzamek.pl/