Jak pomóc szpitalom w walce z COVID-19. Informacje zbiorcze i nowa strona internetowa

Przedstawiamy zbiór najpotrzebniejszych informacji dla osób, które chcą się czynnie zaangazować w pomoc szpitalom i innym jednostkom w trakcie walkie z pandemią COVID-19

wsparcie dla szpitala
wsparcie dla szpitala

Zapotrzebowanie

Wielu z Was pyta o najbardziej palące potrzeby szpitali. Na to pytanie odpowiedź można znaleźć na stronie https://www.wsparciedlaszpitala.pl/, w zakładce "Poznaj aktualne potrzeby szpitali", bez konieczności logowania.
Tymczasowo udostępniono również konto pozwalające na znalezienie danych kontaktowych koordynatorów lokalnych:
Login: gosc@wsparciedlaszpitala.pl
Hasło: guest123

Zachęcamy wszystkie szpitale do rejestracji w systemie i wpisywania potrzeb. Dzięki temu będziemy w stanie na bieżąco organizować zbiórki i dostawy. Osoby zaangażowane w prowadzenie zbiórek, prosimy o rejestrację jako KOORDYNATORZY LOKALNI.

Informacje o rodzajach kont znajdziecie w zakładce [LINK]

Przypominamy, by nie organizować dostaw na własną rękę oraz nie kontaktować się bezpośrednio ze szpitalem, jego pracownicy są teraz skupieni na przygotowaniu szpitala do nowych zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19.

Gdzie można zostawić zebrane rzeczy

Miasto Poznań współpracuje bezpośrednio z koordynatorami trzech zbiórek:

  1. Stadion Miejski, IV trybuna (wjazd od ul. Ptasiej). Zbiórka jest koordynowana przez KKS Wiara Lecha. Można tam przywieźć napoje i jedzenie trwałe, które są codziennie rozwożone według zapotrzebowania. Zbiórka trwa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00.
  2. Wielkopolska Izba Lekarska (ul. Nowowiejskiego 49), gdzie można przewozić środki ochrony osobistej [specyfikacja] od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 - 20:00.
  3. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje zbiórkę środków spożywczych oraz środków higienicznych dla seniorów. Produkty można dostarczyć do siedziby, Rynek Wildecki 4A, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 15:00.

Pomoc finansowa dla szpitala zakaźnego

Informacje znajdują się w [LINKU]

Informujemy również, że szpital nie weryfikuje zbiórek pieniężnych prowadzonych indywidualnie na portalach crowdfundingowych i nie wystawia zaświadczeń ich organizatorom.

Szycie maseczek

Skoordynowana akcja prowadzona we współpracy z Wielkopolską Izbą Lekarską prowadzona jest na profilu Koordynacja Szycia Maseczek

W razie pytań prosimy o kontakt z:

  1. Zuzanną Kwiatkowską z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, tel: 61 878 57 30, e-mail: zuzanna_kwiatkowska@um.poznan.pl
  2. Izabelą Leśniak z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznania, tel: 61 878 57 96, e-mail: izabela_lesniak@um.poznan.pl

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom zbiórek oraz wspaniałym ludziom, którzy włączają się w prowadzone akcje ofiarowując swój czas, umiejętności i doświadczenie. Dziękujemy również wszystkim dotychczasowym darczyńcom. Wasza pomoc jest dla osób walczących z pandemią na pierwszej linii frontu nieoceniona!

ZK