Nabór przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych do Rady Programowej ds. wdrażania i realizacji programu "Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2023-2026"

Poznańska Rada Działalności Pożytku Publicznego zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych do prac w ramach Rady Programowej ds. wdrażania i realizacji programu "Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2023-2026".

grafika ilustrująca - grafika artykułu
grafika ilustrająca

OGŁOSZENIE POZNAŃSKIEJ RADY DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO

o wyborach przedstawicielek/przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wskazanych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do Rady Programowej ds. wdrażania i realizacji programu "Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2023-2026".

W ramach realizacji zapisów uchwały nr 5/2023 Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego z dnia 27. 03. 2023 r. w sprawie przyjęcia procedury naboru i wyboru przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych zgłaszanych przez Poznańską Radę Działalności Pożytku Publicznego do gremiów oraz wniosku z dnia 20 marca 2023 roku Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, Poznańska Rada Działalności Pożytku Publicznego zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych i podmiotów wskazanych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zarejestrowanych na terenie Miasta Poznania lub prowadzących działalność statutową na rzecz Miasta Poznania, do zgłaszania kandydatur na członkinie/członków Rady Programowej ds. wdrażania i realizacji programu "Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2023-2026". Mile widziani są przedstawicielki/przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w obszarze działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym.

Termin i sposób zgłaszania kandydatek/kandydatów do Rady Programowej ds. wdrażania i realizacji programu "Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2023-2026":

  1. Zgłoszenia kandydatek i kandydatów przyjmowane są do 5 kwietnia br.
  2. Kandydatki i kandydatów należy zgłaszać na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia i przesłać na adres: prdpp@um.poznan.pl lub dostarczyć do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych przy ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań.
  3. Formularz w formie elektronicznej musi zawierać wymagane podpisy (skan dokumentu).
  4. W przypadku organizacji niezarejestrowanych na terenie Miasta Poznania należy wykazać działalność na rzecz mieszkanek i mieszkańców Miasta Poznania (nie dotyczy to organizacji pozarządowych, które realizowały zadania publiczne ze środków budżetowych Miasta Poznania).

Informacja o zespole:

  1. Rada Programowej ds. wdrażania i realizacji programu "Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2023-2026" zostanie powołana zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania.  
  2. W skład ww. Rady wejdą m.in.: przedstawicielki i przedstawiciele właściwych merytorycznie wydziałów Urzędu Miasta Poznania, jednostek miejskich, organizacji pozarządowych.
  3. Ww. Rada ma zostać powołana zgodnie z zapisami "Polityki senioralnej Miasta Poznania na lata 2023-2026" (polityka została przyjęta uchwałą Nr LXXIX/1430/VIII/2023 Rady Miasta Poznania z dnia 21-02-2023 w sprawie przyjęcia programu "Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2023-2026"). 
  4. Do zadań Rady należeć będzie w szczególności ustalenie harmonogramu realizacji poszczególnych działań w kolejnych latach, z określeniem wskaźników oraz mierników realizacji (sposobów mierzenia rezultatów), dokonywanie corocznej oceny postępów realizacji działań i zgłaszanie wniosków korygujących. 
  5. Przewiduje się, że spotkania Rady odbywać się będą kwartalnie. 
  6. Zadaniem Rady będzie w szczególności:

1)    ustalenie harmonogramu realizacji poszczególnych działań w kolejnych latach, z określeniem wskaźników oraz mierników realizacji (sposobów mierzenia rezultatów);

2)    dokonywanie corocznej oceny postępów realizacji działań;

3)     zgłaszanie wniosków korygujących. 

Warunki formalne uczestnictwa w zespole:

  1. Nabór kierowany jest do organizacji pozarządowych, o których mowa w art. 3 ust. 2 i ust. 3  ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zarejestrowanych na terenie Miasta Poznania lub prowadzących działalność statutową na rzecz Miasta Poznania.
  2. W naborze nie może brać udział kandydatka i kandydat, których uczestnictwo w zespole skutkowałoby konfliktem interesów.
  3. Formularz zgłoszeniowy musi zostać wypełniony i podpisany przez uprawnione osoby oraz kandydatkę/kandydata zgłoszonego do uczestnictwa w zespole.

Przebieg wyboru kandydatki/kandydata do zespołu:

  1. Weryfikacji prawidłowości zgłoszeń kandydatur do zespołu dokonuje przedstawicielka/przedstawiciel Oddziału Koordynacji Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.
  2. Kandydatki/kandydaci otrzymają informację droga mailową o wynikach oceny formalnej i o terminie posiedzenia Rady, w przypadku kandydatur spełniających warunki formalne.
  3. Wyboru przedstawicielek/przedstawicieli do zespołu dokonuje Rada w trakcie posiedzenia, które odbędzie się 17 kwietnia br. w formule zdalnej za pośrednictwem Zooma.
  4. Rada w trakcie posiedzenia wybierze 3 przedstawicielki lub przedstawicieli organizacji pozarządowych do pracy w Rada Programowej ds. wdrażania i realizacji programu "Polityka senioralna Miasta Poznania na lata 2023-2026".
  5. Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 61-878-5796 lub 61-878-5734 oraz pod adresem mailowym: prdpp@um.poznan.pl, w godzinach pracy Urzędu Miasta Poznania.
  6. Od wyników wyboru kandydatek/kandydatów do zespołu przez Radę nie przysługuje odwołanie.

KN

Załączniki