Nominowani do nagrody "Okulary Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód"

Wśród nominowanych do nagrody "Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód" znaleźli się przedstawiciele poznańskiego trzeciego sektora.

konkurs
konkurs

Rodzina i przyjaciele ks. Jana Kaczkowskiego, działający w fundacji jego imienia, postanowili nagrodzić tych, którzy tak jak jej patron nie widzą przeszkód, by z zaangażowaniem działać na rzecz innych. W tym celu powołano do życia nagrodę "Okulary Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód." Poszukiwano społeczników, ludzi odważnie i bezkompromisowo walczących o równość, godność i indywidualne podejście do drugiego człowieka. Fundacja chciała w ten sposób zwrócić uwagę na ich cenną, ale często niedostrzeganą pracę. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano 10. nominowanych.  W trwającym obecnie III etapie konkursu, kapituła nagrody, w której znaleźli się m.in. Helena i Józef Kaczkowscy, profesor Jerzy Stuhr, Przemysław Staroń czy Kapsyda Kobro-Okołowicz wybierze 3. laureatów. Nazwiska zwycięzców I edycji konkursu "Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód" poznamy już 20 września w Sopocie, gdzie w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej odbędzie się gala finałowa.
Wśród nominowanych do ogólnopolskiej nagrody znaleźli się m.in. Ewa i Paweł Dawidziakowie, założyciele "Centrum Pozytywnej Energii" na poznańskich Jeżycach - miejsca dedykowanego rodzicom i dzieciom z niepełnosprawnościami, gdzie mogą uzyskać wsparcie psychologiczne, rehabilitacyjne czy żywieniowe.

MK