Wolontariat do Poznania

Ruszył nowy projekt, w ramach którego można zdobyć nawet 1,5 tys. zł na rozwój i promocję wolontariatu. Z propozycji mogą skorzystać zarówno organizacje pozarządowe, jak i nieformalne grupy.

Infografika: zielono-żółte tło, na nim białe koło, w nim najważniejsze informacje dotyczące projektu - grafika artykułu
Wniosek o grant można złożyć mailem, pocztą lub w biurze projektu

"Wolontariat do Poznania" to szansa na kompleksowe wsparcie tych mieszkańców miasta, którzy mają pomysł na to, jak dobrze i skutecznie pomagać innym. Centralnym punktem projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, jest konkurs, w ramach którego rozdanych zostanie co najmniej 25 minigrantów (o maksymalnej wysokości 1500 zł każdy). Pieniądze mogą zostać przeznaczone na inicjatywy wolontariackie realizowane przez instytucje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy, które działają pod ich patronatem.  

Uruchomiony został punkt informacyjno-konsultacyjny - dzięki niemu osoby i organizacje korzystające z projektu będą mogły na bieżąco konsultować swoje pomysły na etapie ich składania, realizacji oraz rozliczania. Punkt działa online pod adresem: regranting@wolontariat.poznan.pl, telefonicznie (nr. tel.: 503 912 757) oraz stacjonarnie w biurze CREO  przy ul. Kochanowskiego 8A/2 Poznań (po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie lub mailowo).

Całości dopełnią szkolenia i doradztwo z zakresu wolontariatu oraz pakiet merytoryczny. W skład tego ostatniego wejdą publikacje: "ABC wolontariatu w NGO" - pokazująca, jak krok po kroku wprowadzić na stałe w swojej organizacji działania oparte na wolontariacie; "Tworzenie młodzieżowych inicjatyw społecznych" oraz pakiet gotowych wzorów dokumentów związanych z rozwojem wolontariatu w organizacji.

Wniosek o grant można złożyć mailem, pocztą lub w biurze projektu. Termin składania dokumentów upływa 24 września o godz. 16:00 (dla każdego ze sposobów doręczenia). Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 5 października. 

Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Poznania.

Więcej informacji: poznan.pl/wolontariat-do-poznania

AW

sieci społecznościowe