Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Wystawa - Była sobie Biblia

2017-10-22 ( niedziela )
10:00-17:00
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, ul. Zeylanda 11, I piętro, Poznań

500 lat temu w październiku Marcin Luter, 33-letni profesor teologii, na drzwiach katedry zamkowej w Wittenberdze wywiesił 95 tez, które oparł na przestudiowanych przez siebie fragmentach Pisma Świętego. Ten zaskakujący czyn Lutra stał się iskrą, która wywołała protestancką reformację, a ta nieodwracalnie odmieniła świat.

Oczywiście, dużo się zmieniło od tamtego dnia w 1517 roku. Można przy okazji zapytać: czy przez te pięć wieków zmieniła się sama Biblia?
Czując się kontynuatorami poszukiwania odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkości: kim jestem oraz skąd i dokąd zmierzam - na kartach Biblii, Organizatorzy pragną upamiętnić dzieło reformacji podkreślając rolę Pisma Świętego, które przez wieki wywierało wielki wpływ na poszczególne jednostki, ale również na dzieje całych narodów oraz historię Europy i Świata.

Zwiedzający mogą przygotować się na podróż w czasie - od Abrahama, przekazującego Boże Słowo przy ognisku do czasów nam współczesnych. Poznają tajemnice proroctw Daniela, rolę świątyni i walkę o swobodę czytania Biblii, która toczy się nadal.
Wystawa "Była sobie Biblia" będzie okazją do zobaczenia licznych wydań Pisma Świętego, przez kilkusetletnie egzemplarze wydane drukiem, po ekspozycję wydań cyfrowych. Wszystko to w ramach biblijnej ścieżki edukacyjnej. Każdy ze zwiedzających będzie mógł zapoznać się z historią tworzenia kanonu ksiąg świętych judaizmu i chrześcijaństwa. Będzie można m.in. spróbować swoich sił, pisząc na glinianych tabliczkach, przeglądać zwoje, pisać gęsim piórem, czy użyć prasy drukarskiej. To tylko niektóre z eksponatów.

Wystawa została po raz pierwszy zaprezentowana w maju 2017 roku w ramach Nocy Muzeów w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego we Wrocławiu i cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

  • Wstęp bezpłatny.
  • Wejścia odbywają się co pół godziny.

Zobacz www.bylasobiebiblia.pl/