Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Wystawa fotografii Ryszarda Horowitza

2017-11-14 ( wtorek ) – 2017-11-17 ( piątek )
Salon Ford Store Bemo Motors, ul. Bukowska 146, Poznań

Każdy miłośnik sztuki lub motoryzacji, może odwiedzić wyjątkową wystawę fotografii  Ryszarda Horowitza, zrealizowanych na zlecenie marki Ford. Zdjęcia przedstawiają 4 modele z ekskluzywnej linii Vignale - Edge, Kuga, Mondeo i S-Max. Ponadto część wystawy stanowią prace stworzone przez artystę w latach 80. na zlecenie Ford USA, za którą został wyróżniony nagrodą Gold Caddy.

Informacje o wystawie:
Pomysł na współpracę Ryszarda Horowitza z marką Ford to wynik inspiracji historią Fotografa, który w pierwszej połowie lat 80. zrealizował kampanię reklamową dla Ford USA, za którą został wyróżniony nagrodą Gold Caddy (1982 r.)Kampania reklamowa, która na tamte czasy była bardzo nowatorska (przedstawiała samochody w ujęciach niekonwencjonalnych) okazała się wielkim sukcesem i została uznana przez branżę za najlepszą kampanię samochodową roku.

W tym roku Ford Polska postanowił przypomnieć o historii i uczcić jubileusz współpracy z Ryszardem Horowitzem tworząc wyjątkową wystawę. W jej skład weszły fotografie z kampanii reklamowej nagrodzonej w 1982 r. oraz zupełnie nowe dzieła, stworzone przez artystę specjalnie na tę okazję. Bohaterami nowych zdjęć są cztery modele z ekskluzywnej linii Vignale - Mondeo, Kuga, S-Max i Edge. Wystawa, została udostępniona dla zwiedzających po praz pierwszy w Polsce w galerii Rabbithole art room, w Warszawie.

Informacje o autorze:
Ryszard Horowitz ur. w 1939 r.
fotograf, artysta i specjalista w dziedzinie zdjęć reklamowych, prekursor cyfrowego przetwarzania fotografii. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Wymyka się tradycyjnym podziałom na prace komercyjne i artystyczne. W 1982 roku otrzymał nagrodę Gold Caddy w Detroit za najlepszą kampanię reklamową samochodu  - zrealizowana dla koncernu FORD. Kampania przełomowa, samochody przedstawione w ujęciach surrealistycznych, czyli wbrew ówcześnie panującym trendom. Zdjęcia tworzone bez użycia techniki komputerowej. Fotograf otrzymywał wszystkie większe wyróżnienia i nagrody fotograficzne, w tym Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i tytuł honorowy doktora honoris causa przyznany przez warszawską Akademię Sztuk Pięknych oraz wrocławską Akademię Sztuk Pięknych. W 1991 roku, podczas otwarcia indywidualnej wystawy Horowitza w Centre de la Photographie w Genewie, oficjalnie uznano go za inicjatora nowego stylu w fotografii reklamowej.
W 2017 roku Ryszard Horowitz dołączył do Galerii Sław Fotografii  w Międzynarodowej Galerii Sław i Muzeum Fotografii. Przez ponad 50 lat IPHF była  i pozostaje jedyną ogólnoświatową organizacją doceniającą i honorującą osoby mające szczególne wkład w sztukę i naukę o fotografii.

Informacje o linii Vignale:
Vignale to ekskluzywna wersja modeli Forda, która cechuje się wyjątkowym designem, jakością oraz dbałością o szczegóły. Kwintesencją koncepcji Ford Vignale jest połączenie autentycznego rzemiosła z najnowszymi technologiami.
Nazwa ekskluzywnej linii Fordów - Vignale pochodzi od nazwiska Alfredo Vignale, legendarnego włoskiego projektanta samochodów, przedsiębiorcy i właściciela firmy Carrozzeria Vignale. Alfredo Vignale projektował nadwozia samochodowe m.in. dla modeli Ferrari, Maserati, De Tomaso. Obecnie marka jest własnością koncernu Ford.

_
opr.LT