x

Pianiści u Paderewskiego - Recital Przemysława Witka

2018-01-16 ( wtorek )
19:00
Aula Nova, Pl. S. Stuligrosza 1

W programie:
L. van Beethoven - Sonata fortepianowa f-moll op. 57 "Appassionata"
M. Weinberg - I Zeszyt dziecięcy op. 16
A. Ginastera - Tańce argentyńskie op. 2
F. Chopin - Nokturn Es-dur op. 9 nr 2; Etiuda c-moll op. 10 nr 12; Ballada g-moll op. 23; Etiuda E-dur op. 10 nr 3; Etiuda a-moll op. 25 nr 1; Mazurki op. 68 (C-dur, a-moll, F-dur, f-moll); Nokturn c-moll op. 48 nr 1; Polonez As-dur op. 53

Przemysław Witek

Pianista urodzony w 1985 roku w Wałbrzychu. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie prof. Alicji Kledzik w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował także w Universität der Künste w Berlinie oraz w Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii. W roku 2009 rozpoczął pracę w macierzystej uczelni. Od roku 2015, w którym otrzymał stopień doktora sztuki muzycznej, prowadzi klasę fortepianu. W latach 2015-2017 odbywał staż artystyczny pod kierunkiem prof. Krzysztofa Jabłońskiego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Już w wieku dziewiętnastu lat zdobywał najwyższe laury na międzynarodowych konkursach pianistycznych: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2004) oraz dwie nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artur Rubinstein in memoriam w Bydgoszczy (2004). Kolejne lata przyniosły mu I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Val Tidone (2005) I Racconigi (2006) we Włoszech, a także nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Kameralistyki im. N. Rubinsteina w Moskwie (2007). Zwieńczeniem osiągnięć konkursowych Przemysława Witka były nagrody zdobyte w 2008 roku: I miejsce i nagroda dla najlepszego wirtuoza na Konkursie im. Adilii Alievy w Genewie-Gaillard oraz I miejsce i nagroda dla najlepszego polskiego pianisty na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny-Stefańska in memoriam w Poznaniu. Wyróżnienia te umożliwiły mu nagranie debiutanckiej CD oraz rozpoczęcie działalności koncertowej w kraju i za granicą.

Przemysław Witek występował z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, a także z Orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Krakowskiej, Koszalińskiej, Sudeckiej, Szczecińskiej, Świętokrzyskiej oraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Współpracował z takimi dyrygentami, jak Agnieszka Duczmal, Marek Pijarowski, Paweł Przytocki, Jacek Rogala, Ruben Silva, Marko Ivanovič, Grigorij Krasko, Mitsuyoshi Oikawa czy Jakub Chrenowicz.

opr.sw

Zobacz amuz.edu.pl/#