Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Marzena Kurpisz

Koncert Marzeny Kurpisz

2018-01-26 ( piątek )
19:00
Osiedlowy Domu Kultury Pod Lipami, os Pod Lipami 108, Poznań

Koncert Marzeny Kurpisz "Nie zapomnij o szczęściu".

Marzena Kurpisz to piosenkarka o wyjątkowym potencjale. Jak w wielu podobnych życiorysach, jest osobą twórczą i wszechstronną: z właściwą sobie pasją próbuje łączyć życie rodzinne z ciekawością świata. Urodziła się w Poznaniu i większą część swojego życia spędziła w rodzinnym mieście. Od zawsze muzyka była jej bliska. Jako nastolatka uczyła się śpiewu pod kierunkiem pani profesor Zofii Głowińskiej. Kontynuowała swój rozwój wokalny pod okiem profesora Roberta Nakonecznego, profesora Jacka Pazole i Marvic Lewis (Malta) oraz Joshua Alamu (Londyn). W jej repertuarze znajdowały się głównie utwory sopranowe, klasyczne. Już jako dorosła kobieta wyjechała na wyspę Maltę. Mieszkała tam wiele lat, występując pod pseudonimem Margie. Tam też rozpoczęła się jej droga artystyczna. Gdy śpiewem Marzeny zainteresowali się maltańscy producenci (Paul Zammit Cutajar, Howard Keith z Farmhaouse Studios Ltd. "The Cottage") wokalistka nawiązała współpracę z Grahamem Crawfordem (brytyjskim autorem tekstów i muzykiem) i Piotrem Wizą (poznańskim kompozytorem, aranżerem i pianistą), by wspólnie zrealizować album swoich marzeń. W wyniku tej współpracy powstała płyta pt. "Rosy Street", na której znalazły się piosenki pełne poetyckich odniesień, nawiązujące do życia, miłości, tęsknoty i przemijania.

W 2008 roku w Poznaniu, w istniejącym wówczas teatrze "Viva" odbył się koncert z udziałem orkiestry Mariusza Dereweckiego, promujący krążek.
Po kilku latach pobytu na wyspie Marzena wyruszyła do Wielkiej Brytanii, gdzie zamieszkuje do dziś dzieląc czas między Anglię a Polskę. Po muzycznej przygodzie z płytą "Rosy Street" zainteresowała się klasyczną, polską piosenką. Jej wybór padł na artystkę najbliższą jej wrażliwości i barwie głosu Annę German. Nie bez znaczenia były również wspaniałe kompozycje oraz przepełnione głębokim sensem teksty, po które sięgała artystka. Jak mówi Marzena Kurpisz: "Nie każde piękno jest dobre, ale każde dobro jest piękne". Słowa te dają najlepszy obraz duchowej bliskości obydwu artystek. Przekonują się o tym słuchacze na koncertach, w czasie których Marzena Kurpisz śpiewa największe przeboje Anny German. Słuchając pięknych interpretacji wzbogaconych urokliwymi aranżacjami słuchacze mają okazję zatopić się w świecie wokalnych inspiracji, które na długo pozostają w pamięci. We współpracy z kompozytorem, aranżerem i producentem Januszem Piątkowskim powstała płyta zatytułowana "Nie żałuj" w całości poświęcona nieodżałowanej Annie German.
Marzena Kurpisz pisze także teksty do własnych piosenek jak również śpiewa ulubione standardy światowe. Jej głos cechuje wyjątkowy liryzm, a jego skala umożliwia śpiewanie utworów sopranowych. Artystka nagrała kilkanaście utworów znanych kompozytorów takich jak: Ennio Morricone, Freddie Mercury, Franz Peter Schubert czy Sarah Brightman, które znajdą się na aktualnie przygotowywanym krążku zatytułowanym "Nostalgica". Być może będzie to kolejne spełnienie marzenia Marzeny Kurpisz.

Bilety na koncert do nabycia w Domu Kultury Pod Lipami.

Zobacz www.psmwinogrady.pl/domy-kultury/odk-podlipami/odk-podlipami-aktualnosci