Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spotkanie autorskie - Łukasz Grass, Jerzy Górski

2018-03-16 ( piątek )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Łukasz Grass, Jerzy Górski

Postać Jerzego Górskiego, zdobywcy tytułu mistrza świata w podwójnym Ironmanie, który w drodze na sportowy szczyt pokonał uzależnienie od narkotyków, przez wiele lat była nieznana szerszemu gronu odbiorców. Łukasz Grass w książce "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą" (Ringier Axel Springer) postanowił przypomnieć tę niezwykle inspirującą historię o pokonywaniu fizycznych i psychicznych słabości oraz oddać mu należyte miejsce w historii sportu. Książka stała się też podstawą scenariusza do wchodzącego właśnie do polskich kin filmu "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

_

Kolejne spotkania w marcu:

  • 19 marca, godz. 18.00 - Przemysław "Vegenerat" Ignaszewki
    Przemysław Ignaszewski to blisko czterdziestoletni mężczyzna, który przed kilku laty był mało aktywnym, zmagającym się z nadwagą żołnierzem. Postanowił zmienić swoje życie i zaczął biegać, a wkrótce sport ten przerodził się w wielką pasję. Nowy tryb życia sprawił, że autor zainteresował się kuchnią roślinną, która na dobre zagościła w jego menu. Na swoim blogu: vegenerat-biegowy.pl dzieli się z czytelnikami doświadczeniami w bieganiu i gotowaniu. Jego porady można znaleźć także w książkach. W wydanej obecnie "Vegenerata bieg przez kuchnię, czyli szalone menu ultramaratończyka" (Burda Publishing Polska) serwuje kolejną porcję biegowych i kulinarnych eksperymentów. Pokazuje, jak ważnym elementem każdej aktywności jest posiłek, podpowiada, co można jeść nie tylko przed biegiem, ale także podczas niego i bezpośrednio po nim.
  • 27 marca, godz. 18.00 - Jakub Wojtaszczyk
    Kuba Wojtaszczyk to pisarz, kulturoznawca, absolwent Gender Studies UAM. Publikował m.in. w "G'rls Room", "enter the ROOM", "Czasie Kultury", "Lampie", portalu Kultura u Podstaw, antologii "Nowe Marzy" 10. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery najnowszej książki "Słońce Narodu" (Wydawnictwo Świat Książki). Wieczór autorski poprowadzi Milena Buszkiewicz.

_

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

_
opr.LT

Baner