Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Kawiarenka podróżników: Grecja

2018-04-05 ( czwartek )
18:00-19:30
Schron Kultury Europa, ul. Rolna 24 (wejście od podwórza), Poznań

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych "WIL.DA.SIĘ", pierwsze spotkanie z cyklu "Kawiarenka Podróżników", gdzie lokalni podróżnicy podzielą się swoimi przygodami z najodleglejszych zakątków świata.
W kwietniu spotkanie z Mateuszem Fabiszakiem, który opowie o swojej wyprawie do Grecji zatytułowanej "Grecja - maraton z mitami w tle". Mateusz przybliży uczestnikom spotkania, jak wygląda południowy luz, sprawdza czy słynny kryzys faktycznie ma miejsce, mówi o ludziach, kulturze oraz swoim udziale w XXV edycji Maratonu Ateńskiego. Zwiedza nie tylko popularne wśród turystów miejsca, jak Akropol czy kompleks klasztorów Meteory. Wyrusza także do miejsc mniej uczęszczanych. Przygląda się pracy w porcie, w Pireusie, chodzi po ruinach Sparty, spotyka uchodźców, obserwuje też nocne życie Salonik. Dzięki temu przedstawia kompleksowy obraz ujmujący starożytną, jak i współczesną Grecję.
Mateusz Fabiszak - muzyk obracający się pośród elektronicznych i klubowych brzmień, pasjonat podróży, maratończyk i automaniak. Ukończył studia geograficzne i dziennikarskie. W swojej "karierze" włóczykija odwiedził takie kraje, jak Finlandia, Słowacja, Czechy, Niemcy, Francja, Austria, Serbia, Chorwacja, Kosowo, Bośnia i Hercegowina, Albania oraz Grecja. Jest autorem felietonów i reportaży, a z podróżniczymi opowieściami niejednokrotnie występował przed publicznością.

Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

Zobacz www.facebook.pl/SKEuropa