Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Ifor ap Glyn

Wieczór z poezją walijską - spotkanie z Iforem ap Glynem

2018-04-05 ( czwartek )
18:30
Dom Bretanii. Fundacja Poznań - Ille et Vilaine, Stary Rynek 37, Poznań

Ifor ap Glyn (ur.1961) - poeta, pisarz, prezenter i producent telewizyjny. Od 2016 roku piastuje tytuł Narodowego Poety Walii, którego zadaniem jest propagowanie walijskiej poezji na świecie.
Wychował się w Londynie w walijskojęzycznej rodzinie, obecnie mieszka w Caernarfon w północnej Walii. Tworzy w języku walijskim i angielskim. Opublikował pięć tomów poezji, dwa dramaty oraz powieść Tra Bo Dau. Dwukrotny zdobywca korony na Narodowym Eisteddfodzie Walii za najlepszy wiersz wolny. Poeta odwiedził Polskę po raz pierwszy w 2003 roku. Obecnie przyjeżdża w związku z akcją plakatową, w ramach której na ulicach Warszawy przeczytać będzie można jego wiersz Ceiliog Mwylachen (Kos) poruszający kwestię zmniejszającej się liczby użytkowników języka walijskiego. Ten i inne wiersze poety usłyszymy podczas wieczoru z poetą w przekładach na język polski oraz angielski. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Spotkanie z Iforem ap Glynem jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalu Kultury Walijskiej Eisteddfod UAM, organizowanego od 2014 r. przez Towarzystwo Polsko Walijskie i Pracownię Języków Celtyckich na Wydziale Anglistyki UAM. Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu i wzięcia udziału w konkursach z nagrodami (literackim, tłumaczeniowym, plastycznym). Informacje o festiwalu na stronie http://polskacymru.wixsite.com/eisteddfod

Zobacz dombretanii.org.pl