Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo

Niepodległa: Alfabet Polski

2018-04-14 ( sobota )
11:15
Sala Spotkań, Muzeum Sztuk Użytkowych, Góra Przemysła 1, Poznań

Galeria Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu, poza znaczącą kolekcją plakatu, posiada także zbiór książki ilustrowanej, przede wszystkim współczesnej, której różnorodne oblicza ukazują nowe tendencje oraz kierunki rozwoju myśli grafiki użytkowej. Są to obiekty zauważane i doceniane w kraju oraz za granicą, a ich autorzy nagradzani w prestiżowych konkursach i na przeglądach tej dziedziny twórczości.
Zapraszamy na wydarzenie ALFABET POLSKI poświęcone dwóm książkom podejmującym w niebanalny sposób temat współczesnego rozumienia patriotyzmu: Alfabet polski (2015) i najnowszej, wydanej w marcu 2018, Alfabet niepodległości, obie ukazały się nakładem wydawnictwa Muchomor. Publikacje są wartościowe zarówno ze względu na treść, jak i wyróżniające się opracowanie graficzne autorstwa Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak (Acapulco Studio) oraz Joanny Gębal i Emili Pyzy.
Na wydarzenie ALFABET POLSKI składają się dwa spotkania:
1) warsztaty dla rodzin z dziećmi powyżej 4. roku życia
Artystyczne spotkanie z książkami wokół pytań "kim jestem?" i "co tworzy moją tożsamość?". Wspólne odczytanie fragmentów obu publikacji i poszukiwanie odpowiedzi na postawione pytania, by następnie przetworzyć je w formie plastycznej.
Prowadzenie: Barbara Górecka
godz. 11:15
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem e-mail: basia@mnp.art.pl
2) spotkanie dla osób dorosłych
Spotkanie z Anną Skowrońską, autorką książki Alfabet polski. Spotkanie połączone z panelem dyskusyjnym skierowane jest przede wszystkim do rodziców, nauczycieli, edukatorów i osób zainteresowanych współczesną literaturą dla dzieci. Tematem poruszanym w rozmowie z zaproszonymi gośćmi będzie zagadnienie budowania poczucia przynależności narodowej oraz wykorzystania książki jako narzędzia w edukacji obywatelskiej dzieci i młodzieży na różnych etapach nauczania.
Prowadzenie: Marta Kowerko-Urbańczyk
godz. 13:00

wstęp w cenie biletu do Muzeum
Więcej na temat programu z okazji jubileuszu odzyskania niepodległości można znaleźć na podstronie, pod linkiem: 1918-2018. Wolność. Kocham i rozumiem

Zobacz www.mnp.art.pl