Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Bezsenność: Duo Haroni/W.F. Murnau - Wschód słońca - koncert

2018-06-11 ( poniedziałek )
20:30
Estrada Poznańska - Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań

Bezsenność - cykl koncertów kameralnych realizowanych w nietypowych lokalizacjach miejskich, poza salami koncertowymi. Nieoczywista klasyka w mistrzowskich wykonaniach.

Projekt Duo Haroni nawiązuje do praktykowanego w czasach kina niemego zwyczaju grania muzyki na żywo podczas seansu filmowego. Dwoje artystów pochodzących z Izraela: pianista Bishara Haroni i skrzypaczka (a prywatnie jego żona) Adi Haroni zagrają autorską ścieżkę dźwiękową do wybitnego filmu F. W. Murnaua pt.: "Wschód słońca" (1927). Artyści wykonają m.in. przeboje jazzowe oraz melodie należące do nurtu folkowego i muzyki orientu. Błyskotliwy duet, który nie boi się również improwizacji zaskakuje kreatywnym podejściem do utworów z kanonu muzyki klasycznej, które wszyscy znamy.
Film F. W. Murnaua bywa określany jako arcydzieło, najlepszy niemy film wszechczasów, a jego wartość artystyczna została doceniona przez krytyków Akademii Filmowej, gdy obraz otrzymał bezprecedensową nagrodę: Academy Award for Unique and Artistic Production (co oznacza Oskara za najlepszą i unikalną wartość artystyczną). Film znany jest także pod tytułem "Pieśń dwojga ludzi", inspirował twórców kina tej klasy, co F. Coppola. Wart obejrzenia także z uwagi na niezwykły, pełen dramaturgii scenariusz i doskonałe aktorstwo Janet Gaynor i Georga O'Briena. Nawet po dziewięćdziesięciu latach od premiery film "wgniata w fotel"..

Duo Haroni:

  • Adi Haroni - skrzypce
  • Bishara Haroni - fortepian

Bilety w cenie 40/20 zł (normalny/ulgowy).

_

Uwaga!
Istnieje możliwość zakupu KARNETU na wszystkie 3 wydarzenia cyklu "Bezsenność" w cenie 50 zł (karnet ulgowy) i 100 zł (karnet normalny).
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorem:
Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7, Poznań
tel. 61 852 26 42, biuro@wieniawski.pl

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

Plakat