Wydarzenia na planie Pokaż na planie
dziecko z lalką

Masaż Motyla dla dzieci i rodziców

2018-08-04 ( sobota )
11:00-12:00
CMOK Poznań, ul. Piekary 6, wejście od ul. Wysokej 5

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu twierdzono, że noworodki nie czują i nie pamiętają doświadczeń pierwszych miesięcy życia. Takie przekonanie było powodem nieczułych procedur wobec nowo narodzonych dzieci. Noworodki urodzone przedwcześnie lub z problemami zdrowotnymi były umieszczanie bez skrupułów w zimnych inkubatorach, gdzie leżały nieraz bardzo długo, odseparowane od rodziców i w ogóle niedotykane. Eva Reich, córka Wilhelma Reicha, ojca bioenergetyki, stworzyła cudowny masaż o wdzięcznej nazwie Dotyk Motyla, który jest delikatny jak muśnięcie skrzydełkami tego uroczego stworzenia. Eva pracowała w latach 50-tych ubiegłego wieku w jednym z amerykańskich szpitali na oddziale dla wcześniaków. Śmiertelność wśród tych dzieci byłą wtedy dość wysoka z powodu deprywacji dotyku w czasie, gdy dzieci leżały w inkubatorach. Eva postrzegała noworodki jako pełnowartościowe istoty ludzkie, podchodziła do dzieci i głaskała je, czule dotykając całe ich ciałka. Dzieci pod wpływem tego dotyku zaczynały zdrowieć i prawidłowo się rozwijać. Według badań potrzebujemy dotyku do tego, żeby przeżyć. Wystarczy uścisk dłoni z kolegą z pracy lub przypadkowe muśnięcie z kimś obcym w zatłoczonym autobusie, żeby zaspokoić naszą podstawową potrzebę dotyku. Jednak żeby zachować zdrowie i prawidłowo się rozwijać, potrzebujemy od kilku do kilkunastu czułych przytuleń z bliską osobą w ciągu doby. Zmysł dotyku wykształca się najwcześniej ze wszystkich zmysłów. Najprawdopodobniej proces ten zachodzi już w 8 tygodniu życia płodowego. Narząd dotyku - skóra - jest naszym największym organem. Niemowlę zaraz po urodzeniu nie widzi i nie słyszy zbyt dobrze, jednak bardzo mocno reaguje na dotyk - głaskane i przytulane uspokaja się, nabiera ufności do świata i otwiera się na jego poznawanie. Na podstawie dotyku dziecko poznaje świat w pierwszym okresie życia. Jednak potrzeba bycia przytulanym i głaskanym nie mija wraz z okresem niemowlęcym. Starsze dzieci też tego bardzo potrzebują, podobnie dorośli w każdym wieku.

Organizatorzy zapraszają na warsztat, na którym nauczycie się masażu Dotyk Motyla.

Po zajęciach będziecie potrafili samodzielnie stosować go w domu oraz wspomagać dotykiem członków swojej rodziny, gdy tylko będą tego potrzebować. Delikatne muśnięcia zredukują napięcie, uspokoją, uleczą zły nastrój oraz przywrócą naturalny przepływ energii, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia.

Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z rodzicami. W trakcie warsztatu rodzice będą masować dzieci lub siebie nawzajem. Masaż Dotyk Motyla jest przeznaczony dla ludzi w każdym wieku.

Szczegóły organizacyjne:

  • Czas trwania zajęć: około 1 h.
  • Cena warsztatów: 35 PLN za dziecko. Rodzeństwo: 30 PLN, trzecia siostra lub brat oraz opiekunowie bezpłatnie.
  • Obowiązują wcześniejsze zapisy mailem lub telefonicznie: cmok@ciekawe-zabawki.pl lub 698 066 244 (Adam).
  • Przy zapisie będzie podawana informacja o numerze konta do wpłaty zadatku: 10 PLN za dziecko. -

Główna płatność na miejscu, przed warsztatami: karta lub gotówka.

UWAGA: aby zajęcia się odbyły, musi zebrać się minimalna ilość uczestników, czyli 5 dzieci. W razie niezebrania się grupy dajemy sobie prawo do odwołania zajęć najpóźniej 24 godziny przed ich rozpoczęciem. 

Warsztat prowadzi Ania Paradowska - propagatorka zdrowego stylu życia, słuchaczka Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, uczestniczka licznych kursów i wykładów z zakresu psychologii i medycyny naturalnej, joginka z zamiłowania, uwielbia gotować oraz podziwiać podczas spacerów skąpane w wodzie promienie słońca.

Zobacz www.facebook.com/events/1765132483580684/