Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Crowbar i Earth Ship - koncert zespołów

2018-10-16 ( wtorek )
19:30
Klub U Bazyla, ul. Norwida 18A, Poznań

Ikona sludge metalu, CROWBAR, powraca do Polski na jedyny koncert! Kirk Windstein i spółka zawitają do poznańskiego klubu U Bazyla, gdzie zagrają w towarzystwie niemieckiego Earth Ship. Zapowiada się niezwykle ciężka i powolna sludge'owa noc! Amerykanie promują wciąż swój, niezwykle udany, album "The Serpent Only Lies" z 2016 roku, kiedy to również do składu powrócił po 17 latach oryginalny członek zespołu, basista Todd Strange.

CROWBAR (E1 Music, USA) - sludge/doom metal Wszystko zaczęło się w 1989 roku w Nowym Orleanie od The Slugs. Początkowo grali covery Judas Priest i Iron Maiden, ale Kirk Windstein szybko zapragnął tworzyć własną muzykę i tak właśnie narodził się Crowbar. Przez blisko 30 lat działalności (z dwuletnią przerwą 2001-2003) stali się prawdziwą klasyką na scenie doom/sludge metalowej, nazywani przez wielu prekursorem sludge metalu. W swojej dyskografii zebrali dotychczas 11 albumów studyjnych, a zjeździli cały świat grając u boku takich gwiazd jak Pantera, Black Label Society czy Hatebreed. Ich ostatnim dziełem jest "The Serpent Only Lies" z 2016 roku, wydany przez E1 Music. Najnowszy album Crowbar jest zarówno potwierdzeniem solidności zespołu, jak i swoistym powrotem do korzeni, jak określił to sam lider formacji, Kirk Windstein - "Dla mnie jest to świeżo brzmiąca wersja oldschoolowego Crowbar". "Nawet lirycznie podejście jest trochę bardziej oldschoolowe. Niektóre z piosenek mają mniej tekstów, aby pozwolić riffom na więcej oddechu. Jest to nasza jedenasta płyta, jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ niewiele zespołów funkcjonuje tak długo" - dodaje założyciel Crowbar.

EARTH SHIP (Pelagic Records, Niemcy) - doom/sludge metal Niemiecka ekipa wgniata w ziemię dźwiękami wyjątkowo wolno i perfidnie. Z Crowbar znają się świetnie, bo koncertowali już wspólnie na poprzednich trasach, a dostrzeżenie ich działalności przez ikonę światowego sludge'u, Kirka Windsteina mówi samo za siebie. Earth Ship promują wciąż swój ostatni, niezwykle przemyślany album "Hollowed", który został doceniony przez fanów i krytyków świetnymi opiniami.

Bilety w cenie 80 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: