Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Misterium Męki Pańskiej

2019-04-13 ( sobota )
20:00
park Cytadela, Poznań

To największe widowisko pasyjne na świecie - monumentalna inscenizacja przygotowywana przez blisko tysiącosobowy zespół składający się z trzystu aktorów, trzystu chórzystów, wraz z orkiestrą symfoniczną, trzystu harcerzy rozświetlających pochodniami Drogę Krzyżową oraz liczącą sto osób ekipę realizacyjną.

W widowisku wykorzystuje się nowoczesne środki techniczne i artystyczne: światło, dźwięk, obraz, przejmującą muzykę i śpiew chóralny oraz efektowne kostiumy i monumentalną scenografię. Wszystkie te elementy współtworzą niepowtarzalny, niezwykły spektakl, łącząc tradycyjny przekaz z nowoczesną oprawą medialną. Misterium Męki Pańskiej wpisało się już też na stałe w krajobraz kulturalny i artystyczny Poznania i cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów z innych miast, a nawet z zagranicy

Odbywające się od 1998 r. Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli zrodziło się z pomysłu Artura Piotrowskiego, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, a zarazem reżysera i producenta spektaklu. W tym roku Misterium obchodzi swój kolejny jubileusz, spektakl zostanie zaprezentowany po raz dwudziesty.

Poznańskie Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się na poznańskiej Cytadeli o godzinie 20:00. Spektakl potrwa 80 minut.

Wstęp jest bezpłatny.

Tradycyjnie, spektakl poprzedzi msza św. w kościele u Salezjanów na Winogradach o godzinie 18:00, skąd uczestnicy liturgii wraz z aktorami przejdą na Cytadelę.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Misterium na Cytadeli, organizatorzy zapraszają  na stronę www.misterium.eu, gdzie cały spektakl będzie transmitowany na żywo.

Wzorem lat ubiegłych dokonane zostanie wzmocnienie komunikacji autobusowej przed i po Misterium Męki Pańskiej w dniu 13 kwietnia br. Przed uroczystością zwiększona zostanie dwukrotnie częstotliwość kursów na linii nr 174. Po Misterium dodatkowy tabor wzmocni linie autobusowe nr 151, 163, 174, 176 i 190. Organizacją komunikacji w rejonie Dworca Garbary pokieruje Nadzór Ruchu MPK Poznań. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.ztm.poznan.pl

Na Cytadelę spoza miasta najlepiej dojechać koleją do stacji PKP Poznań - Garbary.

Zobacz www.misterium.eu