Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Polka - spektakl Polskiego Teatru Tańca

2019-04-16 ( wtorek )
20:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

W rytmie "Polki" Polski Teatr Tańca pragnie przypomnieć o jubileuszu swojego 45-lecia. Bilety na spektakl kosztować będą 19,73 zł. Cena nawiązuje do roku 1973, czyli daty założenia przez Conrada Drzewieckiego Polskiego Teatru Tańca.

"Polka" to spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego, w choreografii Iwony Pasińskiej, z muzyką Zbigniewa Kozuba i w scenografii Andrzeja Grabowskiego, którego premiera odbyła się w Roku Bogów w Polskim Teatrze Tańca. Jego koncepcja inscenizacyjna opiera się na grze różnymi znaczeniami słowa "Polka". Przedstawienie ma formę kolażu. Twórcy przyglądają się rozmaitym doświadczeniom rozmaitym odcieniom kobiecości i różnym doświadczeniom życiowym kobiet - miłości, pracy, przyjaźni, rozmarzeniom, niespełnieniom i snom. W recenzji pt. "Smutna Polka" w nr 7 "Polityki" Joanna Brych pisała o spektaklu, że "premierę Polskiego Teatru Tańca należy zaliczyć do jednych z najciekawszych propozycji naszej sceny tańca współczesnego ostatnich lat." Spektakl prezentowany był w ramach X Dni Sztuki Tańca, organizowanego przez Teatr Wielki - Operę Narodową i Polski Balet Narodowy, dorocznego przeglądu baletowego, który w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę poświęcony był w całości najnowszym osiągnięciom polskiej sceny tańca.

Koncepcja inscenizacyjna spektaklu opiera się na grze różnymi znaczeniami słowa "Polka". Przedstawienie ma formę kolażu. Twórcy przyglądają się rozmaitym doświadczeniom i odcieniom kobiecości oraz różnym doświadczeniom życiowym kobiet - miłości, pracy, przyjaźni, marzeniom, niespełnieniom i snom.

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl