Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo

SAHARA, czyli kultura Maghrebu - warsztaty w ramach festiwalu Ethno Port

2019-06-16 ( niedziela )
11:00
Sala Wystaw, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Wajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-10 lat oraz ich opiekunów

SAHARA, czyli kultura Maghrebu ─ WARSZTATY

prowadzenie: Hacen Sahraou

Sahara od wieków wabi tajemniczością. Rozpala wyobraźnię krajobrazami i opowieściami. Nieujarzmiona, bezkresna, odwieczna. Kryjąca w sobie prawdziwe skarby. Podczas warsztatów spróbujemy zebrać, a następnie smakować, słuchać, dotykać oraz wąchać kultury marghrebu. Uczestnicy poznają kilka produktów używanych w północno-afrykańskiej kuchni (np. daktyle, chałwę, herbatę miętową, humus czy pitę), dotkną nieznanych orientalnych przedmiotów i spróbują odgadnąć do czego one służą. Nauczą się także wiązać turban i przymierzą dżelabę. Zapraszamy tych, którzy gotowi są wskoczyć na latający dywan, by ruszyć w podróż do krajów północnej Afryki, gdzie unosi się woń przypraw i kadzideł.
Przewodnik podróży: Hacen Sahraoui ─ francuski aktor, od 2006 roku mieszka w Polsce, współpracuje z teatrem Stacja Szamocin oraz Strefa Ciszy z Poznania (projekt Domino oraz Last Minut). Prowadzi również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Zagrał w serialu "Niania", "Londyńczycy" oraz "Dom nad rozlewiskiem". Mogliśmy oglądać go w znanym i lubianym serialu TVN "Przepis na życie" oraz w miniserialu internetowym "Przepis na więcej". Miał również przyjemność pracować na planie "Zimnej Wojny".
W 2018 roku był gościem na Akademii Sztuk Przepięknych podczas Polandrock Festival, gdzie zagrał swój monodram "Nassredin i ja".

Bilety w cenie 5 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: