Plakat. Tramwaj w zajezdni

Festyn rodzinny w zajezdni Franowo

2019-09-15 ( niedziela )
12:00-16:00
Zajezdnia Franowo, Poznań

Będzie sportowo,  transportowo i ekologicznie.
Powszechnie wiadomo, że komunikacja publiczna jest oddechem dla miasta. Nieodłącznym elementem rodzinnych pikników z tej okazji jest wystawa nowoczesnego taboru przyjaznego dla miasta i środowiska. Tym razem będą eksponowane tramwaje Solaris Tramino, Moderus Beta dwu- i jednokierunkowe, Moderus Gamma, autobusy Solaris Urbino najnowszej generacji oraz Solaris Alpino. Zwiedzającym będą udostępniane również pojazdy specjalistyczne wykorzystywane do usuwania skutków wypadków: dżwig Scania,Unimog, nowy holownik pogotowia autobusowego oraz nowy radiowóz Nadzoru Ruchu. Na wystawie pojazdów znajdą się też ekopojazdy: elektryczne skutery, hulajnogi i samochody wykorzystywane w carharingu.
W zajezdni na Franowie, która należy do największych i najnowocześniejszych w Europie będzie można skorzystać z tramwajowych wycieczek pokazujących zakamarki tramwajowej garażowni.
Będą strefy zabaw dla dzieci: strefa sportu, strefa Eko, strefa gier i zabaw, piłkarskie kręgle, sportowy tor  przeszkód i pomiary siły strzału. Wisienką na torcie ma być gra "Zjazd do zajezdni" i dziecięce "Koło Fortuny" z nagrodami.
Swoje stoiska na pikniku będą miały Zarządy: Dróg Miejskich i Transportu Miejskiego a ponieważ  podróże po mieście z MPK sprzyjają czytelnictwu będzie również stoisko księgarskie z literaturą dla dzieci.

Wszystkim, którzy zechcą w niedzielę bawić się na festynie będzie proponowana bezpłatna linia dowozowa, która będzie kursować z Kaponiery na Franowo.

Zobacz www.mpk.poznan.pl/