Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia

Kultura przyjazna osobom ze spektrum autyzmu - warsztaty

2019-10-08 ( wtorek )
17:00-20:30
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Warsztaty mają na celu przygotowanie animatorów i animatorek kultury z różnych sektorów do organizacji i przeprowadzania działań edukacyjnych dla osób ze spektrum autyzmu. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać najważniejsze zagadnienia dotyczące spektrum autyzmu oraz narzędzia, które pozwolą im realizować skutecznie funkcję edukacyjną, kulturalno-naukową i wychowawczą wśród osób ze spektrum autyzmu. Oprócz form wykładowych uczestnicy będą mieli okazję do aktywnego udziału w toku dyskusji i "burzy mózgów".

Prowadząca: Aleksandra Oszczęda - pedagog specjalny, muzykoterapeuta.
Od 2009 r. zajmuje się diagnostyką i wsparciem osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla specjalistów, rodziców, nauczycieli na terenie całej Polski. Od kilku lat bierze udział w organizacji i przebiegu samodzielnych wyjazdów letnich i zimowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych ze spektrum autyzmu. Do obszaru jej szczególnych zainteresowań zawodowych należy poszukiwanie skutecznych technik rozwijania samoświadomości i myślenia społecznego oraz kształtowanie postaw wspierających osoby ze spektrum autyzmu. W latach 2016-2017 koordynatorka i trener projektu "Muzeum przyjazne osobie z autyzmem". W tym roku zainicjowała tworzenie filii fundacji Prodeste w Toruniu. Prywatnie jest miłośniczką muzyki, uwielbia kontemplować przyrodę. Wychowuje dwoje dzieci, w tym jedno rozwijające się w spektrum autyzmu.
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu "Zamkowy Narzędziownik - szkolenia otwarte dla kadr kultury" organizowanego przez Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Bilet: 10 zł.

Bilety dostępne w:

Zobacz www.facebook.com/events/2454053174686821/