Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na mapie Polski czerwonymi serduszkami zaznaczone miasta, w tórych odbędzie się akcja.

Moja krew, Twoje życie

2020-08-17 ( poniedziałek ) – 2020-08-18 ( wtorek )
07:00-15:00
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Marcelińska 44, Poznań

Przyłącz się do Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa w Poznaniu. Do udziału w akcji zaprasza Fundacja PKO Banku Polskiego. Krew będzie można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Marcelińskiej 44 w:

  • poniedziałek i wtorek w godz. 7.00-15.00 
  • środę w godz. 7.00-18.00.

Dawcą może być osoba pełnoletnia, do 65 roku życia. Musi być w pełni zdrowa. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. Po wypełnieniu kwestionariusza i przeprowadzeniu wstępnych badań, lekarz przeprowadza z potencjalnym dawcą wywiad medyczny. Jeśli zostaną wykluczone przeciwwskazania, można oddać krew. Cała procedura trwa mniej niż godzinę i jest w pełni bezpieczna. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą maseczki.

Akcja odbędzie się również w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu. Każdy, kto odda krew i poda hasło "BAHK", otrzyma upominek.
BAHK została zainicjowana przez pracowników PKO Banku Polskiego w 2009 r. W ubiegłym roku odbyło się 28 zbiórek krwi w 18 miastach Polski, do których dołączyło blisko 2 tys. osób. Inicjatywa zyskała po raz kolejny uznanie twórców raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki". W zeszłorocznej edycji publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu wśród projektów w kategorii "zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej" wyróżniono wieloletnią działalność Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa.
Partnerem BAHK jest Narodowe Centrum Krwi, Ministerstwo Zdrowia oraz lokalnie Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.